Cannes Lions 2024

Cannes Lions 2024

Cannes Lions. Nejprestižnější festival reklamní kreativity na světě. Oskaři marketingové branže. Týden, během kterého se na jih Francie sjedou zástupci největších světových agentur a firem, aby načerpali inspiraci na přednáškách světových leaderů, networkovali na opulentních parties a ocenili nejlepší díla reklamního průmyslu.

Festival, který chce alespoň jednou v životě zažít každý, kdo to myslí s marketingem vážně. A který pro mě byl, s ohledem na cenu vstupenek, která dosahuje 5000 €, dlouho nedosažitelným snem. Až do jednoho červnového rána…

„Veroniko, mám pro vás příležitost, která se neodmítá,“ volá mi začátkem června můj bývalý profesor z VŠKK. „Vím, že je to na poslední chvíli, ale nechtěla byste jet pracovně na Cannes Lions?“. I přes diář nabitý k prasknutí říkám ano, pár hodin na to úspěšně absolvuji přijímací pohovor a o týden později stojím s českou reprezentací Young Lions před slavným červeným kobercem vedoucím z cannského Le Palais.

Následující dny nežiju ničím jiným než festivalem. Běhám po přednáškách, pracuju ze soukromých pláží a teras, každou noc tančím na nezapomenutelných parties. K tomu intenzivně sleduji cestu našich soutěžních týmů, brainstormuji nad briefy a začínám uvažovat o tom, že bych si měla účast v Young Lions urychleně napsat na seznam snů. Do třícítky mi už totiž moc času nezbývá.

Celý týden spím kolem tří, čtyř hodin denně, ale vůbec mi to nevadí. Jsem na Cannes Lions. Mám možnost poslechnout si interviews s CMOs, CTOs a všemi dalšími Cs světových firem. Účastnit se přednášek Marka Ritsona, Esi Eggleston Bracey, Jaye Shetty, interviews s Elonem Muskem, Johnem Legend nebo Gwyneth Paltrow a poznat se s marketéry z celého světa. Nestíhám sice ani zlomek toho, co festivalový program nabízí, ale s tím se na Lions počítá. Způsobů, jak Cannes zažít, je nespočet. A každý z nich stojí za to.

Teď, víc než týden po návratu, pořád vstřebávám, jak intenzivní zážitek to byl. Jak moc mi posunul hranice, otevřel oči i dveře do reklamního průmyslu. Kolik inspirace mi daly přednášky a oceněné práce. A zejména to, jak vděčná jsem, že jsem mohla Cannes Lions zažít. Díky VŠKK, Young Lions Czech Republic a lidem, kteří ve mě věří.

Kdyby vás zajímalo víc, stories z celého týdne najdete na mém Instagramu. Informace o Cannes Lions, oceněných pracích a ročníku 2025 pak tady.

Komentáře

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?