Amsterdam diary: Day 1

Amsterdam diary: Day 1
Nemůžu tomu uvěřit. Chvíli stojím s pusou dokořán a pozoruji tu nádheru, kterou jsem doteď znala jen z cestovatelských blogů a Instagramu. Opravdu jsem tu. Před očima se mi objevují ty kouzelné kanály, nádherné domy a kolem mě sviští jeden cyklista za druhým. V zádech mám mohutnou budovu nádraží Amsterdam Centraal a s úsměvem na tváři vyrážíme do našeho amsterdamského bytu poznat hostitelku Giannu.
Rozhodly jsme se prochodit celé město pěšky a peníze radši využít jinak, proto nám cesta zabrala poměrně dost času. V podvečer jsme už díky tajné číselné kombinaci odemkáme skrytý sejf, nacházíme svazek klíčů (Airbnb je někdy vážně originální) a bez zbytečného zdržování házíme kufry na pokoj.
O pár chvil později už sedíme v nedaleké kavárně Bedfort – Stuyvesant, píšu první pohled, pozoruji život v ulicích a usmívám se od ucha k uchu. Interiér podniku je sice nádherný, ale raději jsme zvolily posezení venku, abychom nasály tu pravou atmosféru města.
Zanedlouho už cupitáme skrz krásný Oosterpark, obdivujeme jedinečnou architekturu, chytáme bronz a když už nám pořádně vyhládne, zapadáme do nezapomenutelného Coffee & Coconuts. Nevím, zda mám víc vychválit vzdušný interiér, moc milou obsluhu, nebo dokonalé jídlo, ale tohle je prostě ráj na zemi.
Chtěla bych napsat, že ulice už kolem desáté zahalila tma, ale k našemu překvapení tu slunce zapadá mnohem později. Nicméně, s příchodem české noci se vydáváme vstříc slavnému Red Light District. Nebudu vám nic nalhávat, ale při pohledu na slečny (i cosi svázaného připomínajícího ženu) ve vitrínách, mě opravdu zamrazilo.
V mírném opojení zdejší pulzující atmosférou jsme se ještě rozhodly zajít do Sex Muzea (vstupné čtyři eura, no neberte to!) a musím říct, že takhle jsem se dlouho nezasmála. Nicméně, pokud jste slabší povahy, raději si za ty peníze kupte kafe. Domů jsme dorazily něco před půlnocí a jelikož jsme toho měly v plánu ještě opravdu hodně, bez většího rozmýšlení jsme se odebraly do říše snů.
Naše amsterdamský dobrodružství začalo parádně a už se nemůžu dočkat, až vás provedu všemi těmi malebnými uličkami, romantickými kanály a všemi krásami, které tohle jedinečné město nabízí. Mám pro vás přichystané ještě další dva články, tak sledujte blog, ať vám nic neunikne!
A co vy? Byli jste v Amsterdamu? Jak se vám tohle kouzelné město líbí?
Mějte se nádherně a užívejte léta!
Veronika

amsterdam tipy co vidět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

amsterdam tipy co vidět

 

 

amsterdam tipy co vidět

 

 

amsterdam tipy co vidět

 

 

amsterdam tipy co vidět

 

 

amsterdam tipy co vidět

 

 

amsterdam tipy co vidět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

amsterdam tipy co vidět

 

 

 

 

 

 

amsterdam tipy co vidět

10 Komentáře

 1. 28.6.2016 / 15:24

  Tady tenhle výlet ti opravdu závidím ! Už jen z těch fotek se utvrzuju v tom, že do Amstrerdamu musím co nejdřív 🙂 Těším se na další článek

 2. 28.6.2016 / 19:11

  Krásné fotky. 🙂 Do Amsterdamu bych taky hned jela. 🙂 Jen piš dál, už se moc těším. 🙂

 3. 28.6.2016 / 20:43

  V Amsterdamu jsem ještě nebyla, ale ráda bych tohle město jednou navštívila – vypadá to tam opravdu krásně 🙂

 4. 29.6.2016 / 7:23

  Amsterdam je úžasný! Já tam bohužel byla jen krátce, tak jsem toho moc nestihla 🙁 ale už se tam chystám znovu!! Já teda nejsem milovník kávy jako ty, já a káva to už musí být něco, když si dám. Ale ty kola♥, to je pro mě sakra slabost… Kola, ta jejich architektura a hlavně hranolky s tolika možnostmi omáček. Ale důležité je že sis to užila!! Ne jen tak jsi má nejoblíbenejší blogerka

 5. 29.6.2016 / 17:13

  Jak moc ti závidím! V Amsterdamu jsem byla asi před dvěma měsíci, protože se učím holandsky a Nizozemí jsem si úplně zamilovala a strašně moc se mi tam líbilo. Hrozně se těším až se tam zas podívám. Vidím, že si to tam zatím pěkně užíváš.

  • 29.6.2016 / 18:56

   Amsterdam je skvělý:) A s tou holandštinou klobouk dolů, jsi snad první člověk, o kterém vím, že se učí holandsky!:)

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?