25 podcastů, které by vám neměly uniknout

25 podcastů, které by vám neměly uniknout

Pokud jste poslední roky nestrávili uprostřed lesa, pravděpodobně vám neuniklo, že světem sociálních sítí začal rezonovat nový trend – podcasty. A jak jsem vám psala v minulém článku, vzhledem k tomu, že neustále vyhledávám všechny možné způsoby, jak se vzdělávat a rozšiřovat si obzory, byla jen otázka času, kdy jim taky propadnu. Své oblíbené pořady teď poslouchám každé ráno, když popíjím kafe a maluju si na hlavu druhý obličej, po cestě tramvají, při vaření nebo uklízení bytu. Zkrátka a dobře, kdykoliv mám příležitost, vytahuju iPhone a v aplikaci Podcasty klikám na tlačítko play.

No a jelikož se mi za tu dobu podcastová knihovna už celkem pěkně naplnila, řekla jsem si, že bych se s vámi mohla o své oblíbené pořady podělit. Takže pokud jste na stejné vlně (což tak nějak tuším, že jste), otevřete si teď aplikaci Podcasty, Spotify nebo klidně jen papírový zápisník a poznamenejte si moje podcastové favority:

 • Proti Proudu – Český podcast pro ty, kteří věří, že jediným limitem jejich života jsou oni sami. Inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel.
 • Demarketing – Nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy, marketing a byznysmodely.
 • Ve vlastní šťávě – Trendy v současné gastronomii. Současné dění ve světě vaření, pečení a smažení s Maškrtnicí.
 • Forbes Česko – Nejlepší byznysový magazín v Česku přináší sérii podcastů plných inspirace, příběhů úspěšných, technologií, budoucnosti, startupů i fuckupů.
 • Host Lucie Výborné – Zajímavé rozhovory s lidmi ze všech možných odvětví.
 • The English We Speak – Jestli se chcete zlepšit v angličtině, s tímhle podcastem od BBC nešlápnete vedle.
 • Vinohradská 12 – Zpravodajský podcast Vinohradská 12 je veřejnoprávní služba pro všechny, které zajímá domácí i světové dění a chtějí kontext, podrobné informace a pochopit souvislosti.
 • Deep Talks – Petr Ludwig mluví se svými hosty o úspěchu, hodnotách, smyslu práce či života celkově.
 • Balanc – Skvělý magazín o seberozvoji, prospěšném životním stylu a důležitosti dobrých mezilidských vztahů.
 • Vaše jméno je vaše značka – Pokud se chcete vyvarovat chyb co dělají jiní, zajímá vás jak být efektivnější a máte rádi příběhy, tenhle podcast pro vás bude to pravé ořechové.
 • Espresso English – Podcast, který vychází každý den v krátkých, zhruba pětiminutových, lekcích, vám nenásilně pomůže zdokonalit se v angličtině.
 • MladýPodnikatel.cz – MladýPodnikatel.cz je co do počtu epizod největší český podcast o podnikání a marketingu. Každý týden na něm přibývají nové epizody, ve kterých Jirka Rostecký zpovídá úspěšné podnikatele, zkušené manažery, marketéry, novináře a další osobnosti.
 • DOLU / NAHORU – DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková je podcastový pořad, kde Janka sdílí příběhy lidí napříč obory bez ohledu na profesi, věk, národnost, pohlaví, orientaci či postavení. Cílem pořadu je ukázat druhým, že každý máme svoje “dole”, ale že je možné dostat se “nahoru“. A že každý musí pro zdravý a spokojený život něco sám udělat.
 • Na volné noze – Inspirativní rozhovory s českými freelancery.
 • Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou – Podcast o nesmyslných dietách, mýtech v oblasti výživy a zdravém životním stylu.
 • #hospitalidiTALKS – Poutavé rozhovory s lidmi (nejen) z hospitality světa o současných trendech, budoucnosti nebo nových technologiích.
 • School od Style Blog – Alenka ve svých podcastech mluví o stylingu, kráse, životním stylu, podnikání, ale i o svém soukromí a životní cestě, kterou ušla.
 • TED Talks Daily – Přednášky z TED konferencích miluju a tenhle podcast mě denně zásobuje jejich audio verzí.
 • Doubleshot coffee podcast – Podcast, který voní kávou. Témata se točí kolem jejího pěstování, zpracování, přípravy i baristického řemesla jako takového.
 • INSP.EAT – Zajímavé rozhovory s umělci, kreativci, hudebníky a podnikateli.
 • Cukrfree Podcast – Stejně jako blog Cukrfree, ani Cukrfree Podcast není jen o jídle. Jeho autorka Janina D. Černá přináší sérii delších rozhovorů s inspirativními hosty, a to nejen z oblasti zdraví, výživy a životního stylu.
 • Brocast – Podcastová série dlouhých rozhovorů se zajímavými osobnostmi na nejrůznější témata.
 • Mikrovlnky – Mikrovlnky jsou týdenní výběr ze zpráv Radia Wave, které možná nezpůsobí žádnou informační tsunami, ale příjemně rozčeří hladinu vašeho všedního dne.
 • Na vlně podnikání – Na vlně podnikání je podcast, ve kterém úspěšní čeští podnikatelé, freelanceři a manažeri sdílí své byznysové znalosti, lekce i inspiraci.
 • jauuu, PS: to bolelo – A na závěr moje malé guilty pleasure. Vztahy, krize a rozchody s nadhledem a humorem.

A jaké podcasty posloucháte vy? Napište mi vaše tipy do komentářů!

Veronika ♥

31 Komentáře

 1. 13.8.2019 / 10:58

  Verčo, já posloucám V Oblacích od Terezy Salte a Deep Talks. Občas i Hosta Lucie Výborné a Radio Zeitung od Starého Mrzouta 🙂 Podcastům zatím fandím, snas se nestanou moc komerčními.

  • 13.8.2019 / 14:20

   Teri, V Oblacích si taky občas poslechnu, ale vzhledem k tomu, že se s Terez znám, dost věcí slýchám z první ruky:) A děkuju za tip na Radio Zeitung!

 2. Lenka
  13.8.2019 / 13:19

  Ahoj,děkuju za super inspiraci na podcasty. Přidávám svoje oblíbené: Leonardo Plus, TEAden by S., Čas kávičky, The Coffe-chic podcast, Podcast Život Jako Hra, The Buca Talks, O kousek blíž, Od srdce, The Healthy Tapes,
  Petr Mára Podcast, Kubova English.

  • 13.8.2019 / 14:21

   Leni, TEAden by S. je super, Sandru mám moc ráda (i v rámci našeho pracovního vztahu) 🙂 S Val z The Coffe-chic podcast se teď dokonce domlouváme na společném podcastu, tak doufám, že to klapne! A děkuju za další tipy:)

   • Anna
    14.8.2019 / 17:44

    Ahoj Veru, podcast s tebou bych si (určitě nejen já) moc ráda poslechla! O jaké téma by se jednalo? Tak snad to dopadne!

    • 14.8.2019 / 20:54

     Chtěly bychom probrat hubnutí, vnímání naší postavy a zdravý životní styl:) Taky doufám!

 3. Allexa
  13.8.2019 / 16:40

  Určitě doporučuju Brain we are 🙂

 4. Martinezz
  13.8.2019 / 23:12

  Praotec a Zlosyn Podcast

 5. Bea
  14.8.2019 / 9:57

  Podcasty mě moc baví a dostala jsem se k nim díky Val z apres chic. Zatím poslouchám jen ji a Čas kávičky, takže tipy přišly vhod. Jinak za mě jsou podcasty nejlepší platforma spolu s vlivem. Narozdíl od yt videii nebo článku můžu u toho třeba dělat domácí práce nebo sedět v metru kde není signál (stáhnu si je na spotify).

 6. Radka Pastyříková
  14.8.2019 / 13:31

  Ahoj díky za výběr podcastů a inpiraci – některé z nich už poslouchám a jiné přidám. 🙂 Já ještě poslouchám „Brain we are“, Život jako hra, Dobro.TV, Ze života e-mailu, Psychologie pro každého, Modrá krev, Travel Bible, Na volné noze… a ještě nějaké zahraniční. 🙂

 7. Marie
  14.8.2019 / 17:05

  Trailer – podcast o tématech ze světa kultury od GoOut 🙂

 8. 14.8.2019 / 18:31

  Super tipy, děkuju!:) Já poslouchám The Coffee-chic podcast a Jaký si to uděláš. Ale podcasty jsem si oblíbila, tak zkusim i tyhle.

  GrünHauz
  Š.

 9. Bára
  16.8.2019 / 16:09

  Ahoj Veru,

  podcasty poslouchám posledních pár měsíců díky Terezce Salte, některé, které jsi jmenovala, již poslouchám, dodala bych jen Buchty (Mikrovlnky začaly až později, poslouchám oboje).
  Díky za tipy, hned jsem se pustila do Jauu, PS: to bolelo a umírám smíchy.
  Podcasty nejčastěji poslouchám v práci během náplně, kde se nevyžaduje přemýšlení a je to pro mě automatika :).

  Krásný pátek a víkend.
  Bára

  • 17.8.2019 / 20:03

   Baru, na Buchty musím mrknout, už mi je doporučovala spousta lidí:) A Jauu, PS: to bolelo je boží!

 10. 19.8.2019 / 8:39

  Dobrá inspirace, kouknu na další. Podcasty jsem si v poslední době dost oblíbila a díky nim lépe využiji čas, když dělám nějaké manuální domácí práce, kde nemusím moc myslet :-). Poslouchám třeba Na volné noze, Život jako hra, Coffee-chic nebo Brocast

 11. Lucie
  19.8.2019 / 19:11

  Veru děkuji za tipy. Já začala poslouchat podcasty od School of style, Delliciously Ella, My dvě, a potom jsem přidala podcast V oblacích, The coffee-chic podcast, Jaký si to udeláš ? a Cukrfree.

 12. 20.8.2019 / 21:02

  Já nedám dopustit na kluky z BrainWeAre, Intermediate french podcast (protože jsem sakra líná otevřít učebnici francouzštiny) a Seberozvoj s Jankou Chudíkovou.
  Jinak si občas poslechnu Coffe-chic podcast, pokud mám náladu na něco lehčího 🙂

 13. Andrea
  9.9.2019 / 17:01

  Ahoj,

  já tedy z lesa asi vylezla 😀 v mých 27 letech mě do teďka nějak minul svět moderních youtuberů, blogerů apod. S tím tedy spojené podcasty. O víkendu jsem podcasty „objevila“ a jsem z nich nadšená. Tvůj byl jeden z prvních, které jsem pustila. Tudíž tento článek je pro mě velká pomoc. Netušila jsem, jak si na Spotify vyhledat takové, které by mě bavily.

  Jinak já tedy podcasty objevila díky Lucii a jejím literárním podcastům (Lucie mezi knihami, Literární disko), je jich sice zatím maličko, ale doporučuji 🙂

  Ještě jednou moc díky a zdravím z pralesa 😀

 14. 21.12.2019 / 23:29

  Podcasty si mě před pár týdny naprosto získaly a díky tvému článku jsem si jejich počet rozšířila na dvojnásobek, paráda. Mezi moje nejoblíbenější patří TED talks a pak pronikám do americké problematiky prostřednictvím podcastu Redneck, který je věnovaný USA ale z úhlu pohledu, který v médiích nenajdeme. Je to navíc velmi dobře zpracované. Doporučuji.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?