15 věcí, které chci v létě stihnout

15 věcí, které chci v létě stihnout
Jak už to tak bývá, ty nejlepší nápady přijdou většinou naprosto bez ohlášení. Vstoupí mi do cesty, když zrovna utíkám před silnou bouřkou, když se večer celá utahaná plazím domů, mám plné ruce těžkých tašek a jediná možnost, jak takové kouzelné vnuknutí uchovat, je opakovat si ho do té doby, než celý ten náklad odložím a všechno si hezky poznamenám. Co si totiž nezapíšu, budiž už navždy zapomenuto.
A tak mám takových poznámek desítky. V některých najdete seznamy kaváren, další ukrývají témata na články, ty méně oblíbené pak začínají slovy zavolat a zařídit. Jeden seznam mám ale obzvlášť ráda. Trošku ironicky jsem ho pojmenovala správný čas a je plný všech těch snů, přání a tužeb, na které jsem si doteď nebyla schopná najít čas. Vždycky jsem si našla něco důležitějšího a naléhavějšího. Něco, co mi bránilo je uskutečnit.
Ale jak už jsem Vám psala v tomto článku, neustálé odkládání není nic pro mě. Nechci strávit život čekáním na vhodnou chvíli. Chci žít. Naplno. Právě teď.
Proto jsem se rozhodla, že si své sny začnu plnit. Mám před sebou ty nejdelší prázdniny v životě a na to je každá výmluva krátká. Popadla jsem tedy tužku, diář a počítač a začala jsem plánovat. A abych to měla všechno hezky černé na bílém, rozhodla jsem se, že s Vámi budu má přání sdílet. Doufám, že Vás trochu inspiruji, popostrčím, nebo mě můžete jen průběžně kontrolovat, zda opravdu své slovo plním. Ať už se k tomu postavíte jakkoliv, zda je můj letní covšechnochcistihnout seznam:
 
• Chci konečně naživo vidět překrásnou vyhlídku Máj.
• Chci navštívit Letní shakespearovské slavnosti.
• Chci pro Vás konečně dokončit nový web, na kterém s grafikem pracuji již od začátku roku.
• Chci se alespoň na chvíli podívat na tábor, bez kterého bych zřejmě nikdy nebyla tím, kým jsem.
• Chci nasednout na vlak a po půlhodince vystoupit u jedinečné kavárny PERLA.
• Chci zase chodit na zajímavé přednášky. Snídaně s TEDx, Cestovečery a Spoluženy považuji za dobrý začátek.
• Chci zajít alespoň na jednu únikovou hru. 
• Chci prozkoumat krásy Velké Ameriky.
• Chci opět vystoupit ze své komfortní zóny a vycestovat sama do cizí země. Poslední zkušenost byla k nezapalcení.
• Chci si vychutnat atmosféru nově vzniklé Art&Food ZOOny.
 
• Chci číst všechny knížky, na které jsem během roku neměla čas.
• Chci navštívit botanickou zahradu.
• Chci si najít celoroční kurzy francouzštiny, abych tenhle nádherný jazyk nikdy nezapomněla. Sledovat French Words na Instagramu bohužel nestačí.
• Chci strávit večer v letním kině.
• Chci zase pravidelně hltat inspirativní TED Talks.

 

A teď už je řada na Vás. Popadněte pero, telefon nebo třeba malířský štětec, kupte si houpací sítě online a sepište si seznam všech radostí, které ustavičně odkládáte, a začněte si je konečně plnit! A pokud se o ně se mnou navíc podělíte v komentářích, uděláte mi velkou radost!
Mějte se nádherně,
Veronika ♥

 

9 Komentáře

 1. 6.6.2017 / 19:05

  Máš opravdu hodně plánů! Já bych ráda více poznala nedalekou Vídeň, nechala se unést Vysokými Tatrami, poznala život našich babiček a psala o tom články na blog a něco ušila!
  Karo
  http://inkpotstories.com/

  • 6.6.2017 / 20:08

   Do Vídně se chci také znovu podívat, už je to nějaký ten pátek, co jsem tam byla naposledy:) A nápad s blogem je krásný! Jen do toho!

 2. 7.6.2017 / 18:36

  Líbí se mi, jak jsou tvé plány skromné. Žádná cesta kolem světa, navštívení Antarktidy nebo spatření polární záře. Zkrátka máš takové sny, které se snadno plní – to ti závidím…:D

  Já prostě zbožňuju tyhle tvoje motivační/inspirační/nakopávací články. Prostě bych potřebovala, abys do mě celý den hučela všechna tyhle moudra. Aby moje motivace nikdy "neopadla". 😀

  • 8.6.2017 / 12:08

   Netvrdím, že by mě cesta kolem světa nebo spatření polární záře nelákalo, ale začít se musí malými krůčky, že?:)

   A já bych zase potřebovala tyhle krásné komentáře číst celičký den, děkuju!

 3. 7.6.2017 / 18:52

  Já bych chtěla o prázdninách hodně pracovat a hodně číst. Potom bych chtěla vytvořit nějaký zajímavý foto-projekt, něco ve fantasy stylu. Ráda bych našla nějakou slečnu, co má ráda víly a elfy a je ochotná je za jednoho z nich převléknout a chvilku mi pózovat 🙂 mám teď úplně náladu na takové to správné foto dobrodružství ♥

  • 8.6.2017 / 19:49

   Prosím, prosím, já bych já bych moc chtěla být víla nebo elfka aspoň na chvilku jednou v životě 🙂 tak pokud bys chtěla a hledala někoho úplně cizího, moc ráda bych si něco takového zkusila:))

  • 9.6.2017 / 10:52

   Ahoj Tery, budu jen ráda když se mi ozveš ♥ můžeš na mejl (p.stenzelova@gmail.com) nebo mám na FB stránku přímo s fotkami (Péťa S. fotografie) 🙂 budu se těšit 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?