15 aplikací pro lepší studium, práci a plánování

15 aplikací pro lepší studium, práci a plánování

Je to sotva pár dní, co mi začala škola, a já už zase plavu. Už zase se snažím sedět na několika židlích najednou. A čím dál tím víc si uvědomuji, že to není (nejen kvůli velikosti mého zadku) dost dobře možné. Chci dál psát, fotit, nahrávat podcasty, tvořit. Chci psát texty pro klienty, přednášet a vídat své články v časopisech a online magazínech, do kterých přispívám.

Abyste mě správně chápali, nechci si vám tu dnes stěžovat a vím, že chyba není ve škole, kterou studuji, ale ve mně. Žiju dva životy a vtěsnat je do týdne, který má jen sedm dní, je někdy pořádný oříšek. Můj rozvrh je doslova nadupaný skvělými předměty jako je příprava start-upu, aplikovaná sociologie, produkce v kreativním průmyslu nebo copywriting a já jsem sama na sebe naštvaná, že si toho pomalu ani nevážím. Že jen neustále přemýšlím nad tím, jaké to bude, až odstátnicuju a dovolím si zase víc žít. Ale to, že tu teď sedím v tom mým malým vršovickým bytě a teprve s úderem půlnoci jsem si našla chvilku, abych vám napsala tyhle řádky, mi nepřijde jako ideální stav.

Zkrátka a dobře, jak všichni víme, čas je vzácná komodita. A pokud bitvu s ním taky pořád prohráváte, chci se s vámi dnes podělit o mých patnáct tipů na aplikace, které by vám mohly trochu pomoci. A je jedno, jestli jste z řad vysokoškoláků, nebo se jen chcete naučit něco nového. Následující patnáctka aplikací, vám (doufám) usnadní studium, práci i plánování času:

  • Cozi – Aplikace Cozi vám umožní podrobné plánování dne – od toho, co musíte stihnout ve škole, až po to, co je třeba zařídit nebo zaplatit. Velkou výhodou je pak rodinné sdílení, díky kterému o vašich časových možnostech mohou vědět i vaši blízcí.
  • 24me – Podobně funguje i aplikace 24me, která vám navíc program ukáže v přehledném hodinovém kalendáři.
  • Kalendář Google – Chybu neuděláte ani používáním klasického Google kalendáře, který vám bude ochotně zasílat upozornění e-mailem.
  • Evernote – Aplikace Evernote je ideální nástroj na psaní poznámek všeho druhu. Můžete si je v něm graficky upravovat, řadit do přehledných složek a přístup k nim máte takřka kdykoliv a kdekoliv. Za zmínku stojí i možnost vytvářet si to-do listy nebo různé připomínky, aby vám už nikdy neuniklo nic důležitého.
  • Forest – Pokud máte problém s prací vůbec začít nebo se na ni soustředit, vyzkoušejte aplikaci Forest. Koncept je prostý – stačí si vybrat časový interval, po který se potřebujete plně soustředit, a zasadit semínko. Když během přednastavené doby vydržíte a nepřepnete z aplikace pryč, vyroste vám strom. Naopak pokud aplikaci vypnete, váš strom zahyne.
  • Be Focused – Be Focused je jednoduchý časovač, který vám pomůže zpracovat jednotlivé úkoly rychle a efektivně.
  • Inbox Pause – Máte nutkání kontrolovat každý nový e-mail a co čtvrthodinu kvůli tomu přerušujete práci? Stáhněte si aplikaci Inbox Pause, kde si můžete nastavit, kdy vám pošta bude chodit.
  • Flipd – Aplikace Flipd vám na určitou dobu uzamkne obrazovku telefonu a donutí vás tak se plně soustředit na práci, studium nebo výklad přednášejícího.
  • AppBlock – Facebook, Instagram, Twitter… Ti všichni neustále bojují o vaši pozornost. Díky aplikaci AppBlock jste ale před jejich voláním v bezpečí. V nastaveném čase vám prostě vypne notifikace.
  • Flowstate – Flowstate oceníte především tehdy, pokud potřebujete napsat delší text a zároveň máte nervy ze železa. Proč? Jakmile přestanete na určitou dobu ťukat do klávesnice, text vám začne mizet před očima. Vážně, nedělám si legraci.
  • Timetable – Timetable je dokonalým společníkem pro každého studenta. Jedná se o interaktivní rozvrh hodin, kde si ke každému předmětu můžete přidat i jména vyučujících, kontakty nebo další poznámky k předmětům.
  • PhotoMath – Ve stručnosti jde o jakousi kalkulačku, do které nemusíte nic zadávat. Stačí namířit foťákem na příklad a vmžiku máte před sebou výsledek i s podrobným postupem. Jedinou nevýhodou je, že řešený příklad musí být v tištěné verzi.
  • Duolingo – Duolingo je populární aplikace, která vás dokáže naučit cizí jazyk velmi zábavnou formou. Lekce jsou krátké, maximálně efektivní a kombinují mluvení, poslech, procvičování gramatiky i přirozený rozvoj slovní zásoby.
  • Memrise – Další aplikace pro výuku cizích jazyků, která je zaměřená spíše na slovíčka než na gramatiku. Je tedy vhodná především pro ty, kdo mají před jazykovými zkouškami a potřebují v krátkém čase výrazně rozšířit svou slovní zásobu.
  • KROS Procentá – Aplikace KROS Procentá vám pomůže při počítání snad všech myslitelných typů příkladů s procenty. Umí spočítat slevy, zdražení, procentní podíl, ceny bez a s daní z přidané hodnoty a mnohem víc.

Jaké aplikace pomáhají při studiu a práci vám? 

Veronika ♥

9 Komentáře

  1. Viki
    9.10.2019 / 19:21

    naozaj super tipy 🙂 už som si nejaké stiahla a zajtra v práci ich vyskúšam

    WHEN PIGS FLY

  2. 10.10.2019 / 9:05

    Super tipy 🙂 Timetable hned stahuju protože si nikdy pořádně nepamatuju čísla mistnosti a jména učitelů už vubec ne.

  3. Dáša
    10.10.2019 / 18:14

    Opravdu super tipy, ale měla byste ukázat autora a název časopisu, ze kterého byly vzaty. Jenom aby to nebyl problém.

  4. 13.10.2019 / 10:17

    Aplikace PhotoMath je fakt super 😀 Používala jsem ji hodně na střední, protože matematika nikdy nebyla mým silným šálkem kávy 🙂

  5. Bea
    13.10.2019 / 14:13

    Já mám na hlídání času YourHour. Dá se snadno zjistit kolik času jsem v nějaké aplikaci a celkově statistiku používání telefonu. A google Keep na poznámky. Super tipy jinak.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?