10 věcí, které mám na zimě nejraději

10 věcí, které mám na zimě nejraději

Když jsem si včera cestou na vánoční trhy plánovala tento článek, ani by mě nenapadlo, jaké krásné překvapení si pro mě dnešní ráno přichystá. Ale jak už to tak bývá, ty malé radosti většinou přijdou bez ohlášení, a tak teď, když sedím v poloprázdné vinohradské kavárně, za okny padá sníh. Není to sice žádná vánice a každá z těch tisíců sněhových volček roztaje hned, jak dopadne na okenní parapet, ale i to se počítá. Lepší atmosféru k sepsání dnešního článku jsem si nemohla přát.

Jak už název vypovídá, dnes se s vámi totiž chci podělit o deset věcí, které mám na tomhle mrazivém ročním období ráda. Nebudu vám nic nalhávat, nejsem (a zřejmě ani nikdy nebudu) milovník chladných tmavých dnů, díky kterým mi často padají víčka únavou už ve čtyři odpoledne, ale o to větší smysl vidím v tom přestat se soustředit jen na to negativní a sepsat si všechno hezké, co (ač se nám to na první pohled nemusí zdát) s sebou zima přináší.

Rozhodla jsem se proto dát dohromady takový můj malý seznam zimních radostí a doufám, že vám jeho sdílením alespoň trošku tohle nevyzpytatelné období zpříjemním;

Bez čeho si zimu nedokážu představit?


Teplé kožíšky

Není nic, co bych v zimě nosila raději! Momentálně mám dva – černý, který jste na mě mohli vidět už během loňské zimy, a tento ze Zary, který jsem si zamilovala už na první pohlazení!

Jóga

Ani nedokážu popsat, jak skvělý je to pocit, přijít celá promrzlá a unavená do mého milovaného YogAlive a zacvičit si v potemnělém sále osvětlném jen svíčkami a vonnými tyčinkami. Ráj na zemi!

Zimní bruslení

Nejlépe někde venku a za zvuku vánočních písniček. Co může být romantičtějšího? Do teď si vzpomínám na ten kouzelný okamžik, kdy mi bylo devět let, psal se necelý měsíc do Štědrého dne, příšerně pršelo a my měli s bráchou celé slavné kluziště Rockefellerova centra v New Yorku jen sami pro sebe. Počasí bylo otřesné, ale ten zážitek mám v srdci napořád.

Pletené ponožky

Nohy v teple jsou základ, o tom žádná. Když jsem se proto nedávno dozvěděla o ručně pletených ponožkách, které s jiskrou v očích vytvářejí ty nejpovolanější – samotné babičky, okamžitě jsem se zamilovala. Nejen, že krásně hřejí, ale zároveň jejich koupí podpoříte Centrum Elpida, které pomáhá seniorům stát se respektovanou součástí naší společnosti. K sehnání jsou zde, zde, nebo občas i na farmářských trzích.

Kašmírové svetry

Svůj úplně první jsem dostala před pár lety k narozeninám a každou zimu se stáváme nerozlučnou dvojkou. Tahle investice se vážně vyplatí! 

Hygge chvilky

Vonné svíčky, dřevo, které hlasitě praská v krbu, zajímavá knížka, chlupatá deka a v ruce hrnek skořicového čaje… Tento článek mluví za vše.

Vyhřáté kavárničky

Dobře, dobře… v kavárnách je příjemně vždycky, o tom se s vámi hádat nebudu. Jen, jakmile venku klesne teplota k bodu mrazu a sněhové vločky tancují za okny (jako třeba právě teď), mi všechno kolem mě přijde tak nějak intenzivnější. Horký šálek kávy, teplo vycházející z kamen, vůně skořice…

Adventní kalendář

Prosím, řekněte mi, že nejsem jediná, kdo se každé prosincové ráno těší, až odkryje další políčko adventního kalendáře? Posledních několik let jsem sice musela vyměnit čokoládičky za stírací losy, ale i tak se s jiskrou v očích vždycky chopím kovové mince a setřu jedno políčko s nadějí, že tentokrát už ten milion vážně vyhraju. Tak uvidíme, jestli to letos konečně vyjde!

Vděčnost

A nemluvím tu jen o dárcích. V zimě si totiž mnohem víc uvědomuji, jaké štěstí vlastně mám, že nemusím mrznout někde pod mostem, že si můžu ohřát své zmrzlé ruce, kdykoliv se mi zachce, že se mám vždycky kam vrátit a plnými doušky si vychutnávat teplo domova. Jak krásně ukazuje tahle pyramida, v zimě se často moje největší přání vrací na úplný začátek.

Vánoce

Ale o tom vám povím až v nějakém dalším článku.

A teď je řada na vás. Co máte na zimě nejraději vy?

Veronika ♥

 

11 Komentáře

 1. Nicol
  6.12.2017 / 21:33

  Nádherně napsaný článek! ❤

 2. 7.12.2017 / 0:31

  Já mám nejraději sníh, který u nás ale bohužel teď nepadá 🙁 potom teplé ponožky, kakao a spaní 😀 🙂

  LENN

 3. Tereza
  7.12.2017 / 11:31

  ❤️. Myslím, že tak to má být pořád. Radovat se z toho, co mám a negativa neřešit.

 4. 10.12.2017 / 17:39

  Co se zimy týče, tak já mám tohle období možná radši než léto. Nemusím se nikde pařit na sluníčku, miluju procházky v zasněžené krajině a můžu si vychutnávat horké kakao zachumlaná v posteli s knížkou.
  Letos jsem navíc sháněla nějakou pěknou parku, kterou jsem nakonec úspěšně našla, takže se v ní venku samozřejmě ráda ukazuji.
  Jé, adventní kalendář je jedna z věcí, která mi nesmí před Vánoci chybět.
  Já mám na zimě nejradši koulovačky, stavění sněhuláků, trdelník, horký svařák, byt provoněný skořicí a pomeranči, světýlka v oknech, zdobení stromečku, ulítlé kulichy a roztomilé rukavice.

 5. 11.12.2017 / 18:11

  Já tohle počasí moc nemusím, protože mám vždy rýmu. Ať dělám cokoliv, vždy ji mám. Potom ale najednou zjistím, že když jsem nemocná, mám vlastně skvělou výmluvu, proč nic nedělat. Válím se v posteli, prolévám se čajem a čtu Pána prstenů (jako vždy, když je mi zle). Hodně spím a vlastně si to i užívám ♥ kéž by to šlo častěji i bez té nemoci.

 6. 13.12.2017 / 20:58

  Veroniko, zdravím! 🙂 Můžu prosím vědět, odkud máte pásek? Sháním přesně takový, ale už zoufale dlouho se mi nedaří, tak uvítám jakýkoliv tip. Děkuju! Jana

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?