10 tipů, kde se vzdělávat online

10 tipů, kde se vzdělávat online

Už to bude měsíc, co jsem vám tu sepisovala seznam knih, které si chci přes léto přečíst. A možná jste tehdy postřehli, že většina z nich nepatří do kategorie letních oddychovek. Zkrátka a dobře, někde hluboko v sobě mám potřebu se neustále vzdělávat. Rozšiřovat si obzory. Posouvat se dál.

Ale nevybavujte si prosím ve spojitosti se slovem vzdělání ty oprýskané školní lavice a starou černou tabuli. Tohle není to, o čem mluvím. Učit se můžeme každým dnem. Je jedno, jestli vás zajímá, jak na výrobu dřevěné lavičky, osobní rozvoj nebo kurzy IT. Všechno nové, co se dozvíme, se počítá.

A jelikož mi od vás na Instagramu pořád chodí spousta dotazů na to, zda se s vámi podělím o tipy, kde se vzdělávat online, pokusila jsem dát dohromady všechny mé oblíbené youtubery i weby, kde čas od času zhlédnu nějakou zajímavou přednášku (většinou z oblasti marketingu), a tady jsou;

TED Talks  – Pokud jste ještě neslyšeli o formátu TED Talks, je nejvyšší čas to napravit. Na oficiálním webu najdete nespočet přednášek napříč všemi tématy (minimálně tři nejsledovanější vidět prostě musíte) a mnoho z nich najdete i na YouTube.

heyDominik – Pokud se objeví nějaká novinka týkající se Instagramu, tenhle týpek o ní bude vědět jako první. Jeho videa jsou krátká, stručná a jednoduše na pohodu.

Cesta Úspěšných – Na tomhle youtubovém kanále najdete záznamy zajímavých přednášek ze všech možných sfér a jsem si jistá, že alespoň jedna z nich bude inspirovat i vás.

Sunny Lenarduzzi – Obdivuhodná business žena, na jejímž YouTube se pravidelně objevují videa na témata sociálních sítí, osobního rozvoje, time managementu, marketingu i podnikání.

FuckUp Nights Prague – Geniální koncept, kde úspěšní lidé otevřeně přiznávají, co všechno se jim na cestě za slávou a úspěchem nepovedlo.

Lidé z praxe – Další kanál, kde najdete záznamy přednášek ze všech možných oborů.

ZeptejSeFilipa – Filip je naprostý blázen do marketingu a z jeho videí je to pořádně cítit.

Sorelle Amore – Nádherná slečna, která vás provede světem focení, editování a vším, co má co dočinění se sociálními sítěmi.

Na volné noze  – YouTube kanál plný rozhovorů s freelancery, kde se dozvíte víc o jejich cestě, pádech i úspěchu.

Nejlepší copywriter – Základy copywritingu hezky od A do Z.

Výše jsem vám vypsala opravdu jen malý zlomek zdrojů, které mi pomáhají mít přehled a rozšiřovat si obzory. Různé marketingové weby, které pravidelně čtu, se objevují v měsíčních Klicích, když mám čas, snažím se chodit i na offline přednášky a workshopy (doporučuji třeba ty od Click it) a když jsem se připravovala na certifikát CAE, trávila jsem večery s nadšeným Broňou. A pokud  zatoužím po něčem trochu náročnějším, zabrouzdám na web Coursera, kde jsou volně k dispozici kurzy z těch nejlepších univerzit světa.

Samozřejmě, možností, kde se vzdělávat online, je mnohem víc. A já jsem za tuhle možnost ohromně vděčná. Je konec časům, kdy všechno vědění bylo ukryto v zaprášených knihách a hlavách univerzitních profesorů. Teď je jen na nás, jestli si tuhle příležitost necháme proklouznout mezi prsty, nebo ji využijeme v náš prospěch.

Suma sumárum, pokud jen trochu chcete, vždycky můžete být o kousek lepší. A je úplně jedno, jestli k tomu máte papír a pár písmenek před jménem, nebo ne. Ač jsme sice ještě pořád společnost založená na titulech, mám pocit, že pravidla hry se pomalu mění. A já jsem moc ráda, že toho můžu být součástí.

Sledujete také nějaké zajímavé youtubery nebo weby? Napište mi vaše tipy do komentářů nebo do zpráv na mém Instagramu. Budu se na ně moc těšit!

Veronika ♥

 

 

12 Komentáře

 1. Kamila
  22.7.2018 / 11:49

  TED Talks jsem neznala, určitě začnu sledovat! A tenhle outfit je nádherný, vypadáš jako víla 🙂

  • 22.7.2018 / 14:19

   Kamčo, moc děkuju a na TED Talks určitě mrkni:) Konference se konají i po celý rok v různých částech ČR:)

 2. 23.7.2018 / 11:48

  Skvělý článek, spoustu tipů jsem neznala a už se těším, až je všechny prozkoumám! Já odebírám třeba Spirit newletter, mimo jiné s tipy na nově otevřené podniky a kavárny v Praze i ČR 🙂 http://spiritmagazin.cz/

  • 23.7.2018 / 13:52

   Mončo, ten také už nějakou dobu sleduji:) A pro gastro novinky doporučuji ještě CityBee a Jídlo a Radost:)

 3. 24.7.2018 / 22:53

  Super článek! Moc děkuji za posty, kromě Coursea a Broni jsem nic neznala..:)

 4. 5.8.2018 / 20:55

  Hezky napsané a moc dobrá myšlenka článku. Jinak, na fotce ti to strašně sluší m ty šaty jsou boží ??

 5. 20.8.2018 / 21:10

  Díky za bezva tipy! O některých jsem ani nevěděla. Píši blog o vzdělávání a aktivním životním stylu edumama.cz a určitě mrknu třeba na Sunny Lenarduzzi.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?