Zápisky z Dubrovníku || Průvodce & tipy

Zápisky z Dubrovníku || Průvodce & tipy

Když padlo rozhodnutí jet v létě do Chorvatska, představovala jsem si přeplněný pláže, obaly od řízků, rozpitý lahváče a ponožky v sandálech na každém rohu. Místo toho jsme přijeli do poloprázdného města plného úzkých uliček, rybáren, které se v době naší návštěvy předháněly v tom, aby kromě ryb ulovily i nějaké ty hosty, růžových keřů a koček, co se vyhřívají na rozpálené dlažbě.

Dubrovník tak jednou provždy zničil všechny předsudky, co jsem o dovolené v Chorvatsku měla, a v následujících chvílích se vám kromě praktických tipů, které najdete na konci článku, pokusím předat alespoň trochu té krásy, kterou město nazývané perlou Jadranu má.

Když to vezmu od samotného začátku, za velký zázrak považuji už to, že jsme vůbec odletěli. Dvakrát nám totiž zrušili let a jelikož ceny letenek na původní datum šplhaly do astronomických výšin a peníze za ty předchozí jsme od Kiwi ještě neviděli (a asi ještě dlouho neuvidíme), museli jsme si dovolenou o den prodloužit. Z Prahy jsme tak letěli do Splitu, kde jsme nasedli na tenhle létající autobus (na palubě nás bylo rovných osm!), a z letiště jsme se následně k hradbám dopravili městským autobusem.

Na poslední chvíli jsem tak musela měnit i ubytování a přes Airbnb jsem nám pronajala tenhle krásný apartmán, který se nacházel v samém srdci Dubrovníku. Jestli plánujete cestu, doporučuju všema deseti!

Následující dny byly pak plný bloudění starými uličkami, čerstvých ryb a zeleniny z místních trhů, válení se na pláži a čtení knih, na který přes rok nebyl čas.

Za další zázrak považuji skutečnost, že v tak malém městě fungují rovnou dvě pobočky Cogito Coffee, takže o přísun skvělého cold brew nebyla nouze. Obě je najdete v mapě kaváren.

Jednoho večera jsme si udělali výlet na kopec Srdj a ten výhled, který na nás nahoře čekal, byl naprosto dokonalý. Lanovka jezdí každou chvíli a zpáteční jízda vyjde na 140 kun.

Kdybych vám měla doporučit jednu jedinou restauraci, byla by to Lady Pi-Pi. Nachází se na vrcholku městských hradeb a čerstvý ryby vám tam ugrilují přímo před očima. O tom, jak byly dobrý, vám už ani básnit nemusím.

Další skvělá restaurace s nádhernou zahrádkou, Restaurant Sesame.

Předposlední den jsme si udělali výlet do čtvrti Gruž, kde se nachází vyhlášený místní trh a krásná pláž Sunset Beach.

V den odjezdu jsme si splnili ještě turistickou povinnost, procházku po hradbách, která se ale i v brzkých ranních hodinách kvůli silnému sluníčku proměnila v boj o přežití. Výhledy to byly nicméně nádherný, to zas ne že ne.

Chystáte se do Dubrovníku?

Pokud vás Dubrovník nadchnul tak jako nás, mám pro vás na závěr tradičně pár praktických tipů. Ubytování vám doporučuji hledat přes Airbnb, protože i v centru města najdete krásné apartmány za ceny, které vás nepřivedou na mizinu. Z letiště se k hradbám dostanete autobusem a cena jedné jízdenky je 55 kun.

Pokud jde o pláže, moc se nám líbila Banje Beach, která se nachází pár minut chůze od centra, nebo zmiňovaná Sunset Beach. Další inspiraci najdete tady a tady. Tipy na restaurace a kavárny jsem vám uložila do tohoto seznamu a pokud by vám to bylo málo, můžete mrknout ještě sem.

A jestli toužíte poznat i historii Dubrovníku, zajděte si na free walking tour nebo si před cestou pročtěte stránky Go Dubrovnik. Na aktuální situaci a další lokální tipy se můžete poptat v této facebookové skupině.

Tímto se s vámi už loučím, nastupuju na palubu lodi a příště se potkáme ve Splitu!

Veronika ♥

9 Komentáře

 1. Anonym
  7.8.2020 / 19:25

  Ty fotky jsou úplně dělo! ❤️

 2. Anonym
  10.8.2020 / 7:17

  Krasny fotky Veru!

 3. Anonym
  11.8.2020 / 13:10

  Veru, díky za krásné fotečky Dubrovníku, nádherná místa, co jste viděly, prostě krása, apartmán naprosto super, kavárničky , trh, vše krásné a nádherné

 4. Anonym
  13.8.2020 / 8:49

  Krásné fotky a skvělé tipy ať už na cold drew nebo restauraci. Dubrovnik je opravdu krásné město. Pamatuji si, když jsem ho navštívila před víc, jak 7 lety že jsem byla nadšená a co potom ve herní procházky tam a ty kočky všude. ?

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?