Tipy | Září 2020

Tipy | Září 2020

Babí léto je u konce, a tak tu mám pro vás další várku Tipů, ve které se s vámi podělím o novinky ze světa kaváren, kosmetiky, cestování a všeho, co mě během posledních týdnů zaujalo. Hezké objevování!

KAVÁRNY & BISTRA & RESTAURACE

Začnu netradičně mimopražským tipem, krásnou kavárnou Krakhmalnikov Brothers v Karlových Varech. Kafe sice žádná sláva, ale prostředí a atmosféra vám to vynahradí.

O poznání lepší kávový zážitek najdete jen o pár ulic dál, v kavárně Lékárna by City Roasters, kterou při návštěvě Varů rozhodně nesmíte minout.

Nádherným nováčkem na kavárenské scéně je Kampa Cafe, které se ukrývá (překvapivě) na pražské Kampě. Myslím, že Savoy má vážnou konkurenci.

A na závěr kaváreských tipů přidávám hit Instagramu, Botanica coffee truck ve Vršovicích. Velká nádhera!

Kosmetika

Jak jste pravděpodobně postřehli, poslední měsíce bojuji s upálenými vlasy, ze kterých jsem každé ráno naprosto zoufalá. Mým dalším tipem je proto kadeřnictví Organics by Filip Gregor, kam poslední měsíc pravidelně docházím na olaplexovou kůru a doufám, že to alespoň trochu pomůže…

Kromě návštěv kadeřníka je velmi důležitá i domácí péče, a tak jsem si na Notino objednala šampón, kondicionér a masku z řady Wella Professionals SP Repair, která je určená pro velmi poškozené vlasy. Vše používám zatím jen měsíc, takže na viditelné výsledky si ještě počkám, ale musím říct, že zejména po použití masky je alespoň malá změna k lepšímu znát.

A samozřejmě nezapomínám ani na regenerační oleje, které vlasy vyživují a dodávají jim lesk. Tenhle od Kérastase používám teď víceméně každý den a jsem s ním moc spokojená. Občas šáhnu i po olejíčku od Olaplexu, který jsem vám doporučovala minule.

Moje must-have produkty, ikonický make-up Estée Lauder Double Wear a dlouhotrvající rtěnka Lancôme L’Absolu Rouge Drama Matte. Odstín Sensualité jsem vybírala jen podle fotek na e-shopu, ale sedne mi skvěle. 

No a co by to bylo za Tipy bez mého milovaného Woodwicku. Tentokrát padla volba na Flamless Island Coconut a voní naprosto nádherně. Druhým produktem na fotce je pak matující stylingová pasta na vlasy Goldwell, kterou používám na vytvoření wet looku.

Mišmaš

Před pár dny jsem byla pozvaná na představení značky LOTA a její filozofie mi naprosto učarovala. LOTA jsou 100% přírodní BIO tampony a všechny výrobky včetně obalů jsou plně rozložitelné a kompostovatelné. Tleskám.

Další, co mi za poslední týdny učarovalo, je chatový tábor Malý Ratmírov, kde jsem strávila jeden zářijový víkend. Český léto v celé své (surové) kráse.  

Jak už jsem vám psala na Instagramu, od října se vracím zpátky k francouzštině, tak do dnešních Tipů přidávám i Francouzský institut, kam docházím už pěknou řádku let. 

Cestovatelský tip tentokrát směřuji do Karlových Varů, kde jsem díky pozvání od Revelton Suites strávila první víkend v září. Nádherný město!

Večer před státnicemi jsem na rozptýlení zašla na křest diářů holek z A Cup of Style a když jsem viděla větší variantu, bylo mi jasné, že jsem našla ideálního parťáka pro rok 2021. Spousta místa na plánování, to-do listy… holky zkrátka ví, co musí pořádný diář splňovat.

A posledním objevem měsíce je e-shop NuSpring.cz, jehož hodnoty stojí na kvalitě a podporování zejména lokálních značek. Nakoupit tam můžete vše od síťovek, menstruačních kalhotek, ekodrogerie až po zdravé potraviny a přírodní kosmetiku a doprava je blesková. Vyzkoušeno, potrzeno a moc ráda se budu vracet!

TELEGRAFICKY

No a pokud jde o další tipy, všechny kavárenské novinky neustále doplňuji do mapy kaváren, doporučení na podcasty a weby do tohoto článku a vše samozřejmě sdílím i na mém Instagramu @veronikatazlerova.

Veronika ♥

3 Komentáře

  1. Andrea
    24.9.2020 / 19:41

    Skvělé tipy, Veru, děkuji za ně!

  2. 26.9.2020 / 12:16

    Window Swap mě nadchl, tohle koukání z cizích oken asi bude moje nová závislost 😀 A děkuju za cestovatelské tipy! 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?