Photo Diary || Leden 2018

Píše se jedno šedivé dopoledne, venku soupeří chladný vítr se slabým déštěm a já právě sedím v jedné letenské kavárničce a koukám do poznámek, které jsem si během uplynulého měsíce zapisovala. Leden, první měsíc roku 2018, uplynul jako voda a nastal ten pravý čas, abych se s vámi podělila o všechny radosti a novinky, které s sebou přinesl. Než se však pustíte do čtení, udělejte si pohodlí, uvařte si kafe a připravte si poznámkový blok, protože novinek mám pro vás tentokrát víc než dost!

Vezmeme to ale hezky od začátku…

Když pominu spontánní oslavu Silvestra, začátek roku jsem svědomitě zasvětila studiu. Čekalo mě mé vůbec první zkouškové a nehodlala jsem jej podcenit. Moje úsilí se nakonec vyplatilo a šestnáctého ledna jsem měla (k mému překvapení) opravdu hotovo. Díky tomu se přede mnou otevřel měsíc volna, což znamenalo jediné – vyhledat levné letenky a naplánovat si nějaký výlet! Hned následujícího dne jsem tak prozkoumala Kiwi, přes Airbnb si pronajala byt v Budapešti a už se nemůžu dočkat, až tohle jedinečné město poznám blíž!

Během ledna jsem také ještě zašla na maturitní ples mého bývalého gymnázia, oslavila příchod nového roku s Elite Bloggers, pokračovala v aerojóze, fitku i klasické józe v mém milovaném YogAlive, učila Diddie na bruslích a sebe francouzskou gramatiku, kafíčkovala s lidmi, na které jsem během semestru neměla čas, navázala jsem spolupráci s časopisem Story, kam budu každý měsíc přispívat svými články, a objevovala nové podniky, o které se s vámi teď mileráda podělím.

Lednové novinky

Jak už jsem naznačila v úvodu, leden byl pro objevování nových kaváren, bister i dalších zajímavých míst jako dělaný. Začít můžu třeba veganským bistrem Forky’s, které konečně otevřelo i v Praze, dále nesmím zapomenout na nádherné Forrest, na které jsem díky Instagramu narazila jen pár dní zpátky, nebo pankrácké bistro Fresherie.

Další novinkou-nenovinkou je i roztomilé bistro Mercy, kam jsem se odhodlávala zajít už pěkně dlouho a které jsem si zamilovala hned po první návštěvě, dlouho očekávané otevření Tvojí Mámy nebo Bistro Kaprova, jehož součástí je i malé knihkupectví.

Na kávové scéně se pak ještě nově objevila kavárna Prostě dobrý kafe a (pro snazší domlouvání schůzek) jen o kousek dál vznikla kavárna Jedno kafe nestačí. No a komu by bylo toho kafe pořád málo, popadněte diáře a zapište si datum 7. a 8.dubna, kdy se bude konat další ročník Baristy roku!

A na úplný závěr tu mám ještě dva zajímavé tipy pro ty, kteří si nelámou hlavu s novoročním hubnutím – novou a všemi opěvovanou cukrárnu Cukrář Skála a francouzsky laděné Café Millième.

Jak jste si uplynulý měsíc užili vy? Objevili jste nějaká zajímavá místa?

Mějte se krásně,

Veronika ♥

Novoroční party v Elite Bloggers A turnaj ve fotbálku nesměl chybět! Po sto letech v Šálku ♥ Monolok CaféZasněžený Nový Svět ♥A ta nejkouzelnější kavárna v Praze! Coffee room ♥ Úžasné bistro Forrest v Londýnské Studijní maraton u Alchymisty Boží Pho u Fugiho!Coffee corner bakeryLa Bohéhe Café a nějaký pózičkySpižírna 1902 Emička ♥Oslava zkouškového u Myšáka ♥ Bistro Proti Proudu ♥ Alchymista ♥Pho u FugihoRozkošné Mercy BistroCoffee corner bakeryKafe, Ema a to učení radši schovávám:D Myšák ♥Café Lounge Super Bowls ve Forky’sCoffee room. Mercy bistro ♥Alf & BetLa Bohéme Café A znovu v Mercy ♥Proti Proudu

11 Komentáře

 1. 31.1.2018 / 20:04

  Gratuluji ke zkouškám! Ten pocit zvládnutí a vidina volna, musí být úžasný!

 2. 2.2.2018 / 11:01

  Tolik krásných fotek! 🙂 Ke zkouškám moc gratuluji, my máme zkouškové trochu později, takže já ještě čekám na výsledky dvou posledních zkoušek, ale bohužel mám silný dojem, že jednu budu asi opakovat. První zkouškové jsou celkem šok, přijde mi to všechno hrozně hektické a jindy táhnoucí se leden mi protekl mezi prsty. Objevování nových podniků je vždycky fajn, já to mám tak poslední dobou spíš s obchody. Nedávno jsem si takhle oblíbila obchody s přírodní kosmetikou 🙂

  LENN

 3. Nikky
  3.2.2018 / 7:43

  Tak koukám, že Nový rok začal velmi dobře i u Tebe a moc gratuluji ke zkouškám!
  Moc se těším na report z Budapeště, já jedu město poznat příští týden a těším se, až ho prozkoumám.
  Miluju všechny ty fotky s kafíčky, to je skvost!

 4. 3.2.2018 / 14:14

  Moc gratuluji k hladkému průběhu prvních zkoušek 🙂 vím, že to je pro člověka někdy trochu šok, ale když jsem četla, kolik aktivit jsi měla už v období okolo maturity, tak jsem vůbec nepochybovala o tom, že si to dokážeš zorganizovat a krásně to zvládnout.
  Tvoje objevování nových podniků mě vždy uchvátí. Já jsem v tomhle hrozná, a to máme v Plzni pár kaváren. Často se mi ale nechce do něčeho nového, raději jdu někam, kde už vím, co dostanu. A teď jsem hlavně chodila do kaváren, kde vím, že bývá větší klid a já si tam budu moc v pohodě dělat poznámky a učit se.

  • 3.2.2018 / 17:03

   Péťo, moc děkuju! A s tím objevováním jsem hrozná, vždy chci mít o všem přehled!:) Ale je pravda, že v Praze je toho přeci jenom trošku víc:) (i tak je to však málo!)

 5. 3.2.2018 / 16:45

  Já jsem celý měsíc zasvětila zkouškovému a tak i vypadaly mé aktivity v tomto měsíci – nula nula nic. 🙂

  • 3.2.2018 / 17:02

   Jak je vidět z fotek, také jsem to měla dost ve znamení kafe a učení… Ale i tak to stálo za to:)

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?