Photo Diary || Březen 2019

Photo Diary || Březen 2019

Je osm hodin ráno a já sedím ve velkém proskleném okně pražského Ema Espresso Baru, v ruce svírám velký hrnek kafe a po očku pozoruju všechny ty kravaťáky, hipstery i dokonale upravené podnikatelky, kteří netrpělivě stojí frontu k baru. Podupávají, přešlapují z jedné nohy na druhou, každou vteřinu kontrolují hodinky a očividně spěchají. Do práce, na schůzku, na vlak… co já vím.

A já jim rozumím. Poslední týdny je pro mě budík po šesté výjimečný luxus a mám pocit (tak jako asi každý v dnešní době), že nic nestíhám. Nestíhám se vidět s rodinou, jezdit na výlety, cestovat. Každý den mám nalajnovaný do posledního detailu. Jedu podle stejného scénaře. Dělám ty samé věci, odškrtávám ty samé úkoly. A den je rázem fuč.

Vím, že si nemůžu stěžovat. Mám život, jaký jsem si vybrala. Studuji obor, který mě nepřestává fascinovat, mám kreativní práci, díky které neustále poznávám nové lidi a dostanu se na místa, o kterých by se mi ani nesnilo. A ve většině případů si to i naplno užívám.

Jenže, čím dál tím častěji si uvědomuji, že mi v tom životě chybí ty úplně nejobyčejnější věci. Spontánnost. Překvapení. Všechny ty malé radosti všedních dnů. Přátelé. Výlety do přírody. Babička s dědou. Věřím, že se to s dosažením vytouženého papíru změní, ale momentálně mám před sebou ještě minimálně rok a půl v tomhle (někdy dost vražedném) tempu.

A proč vám tohle všechno píšu? Měsíční Photo Diary a vše, co s vámi sdílím na Instagramu, je totiž jenom špička ledovce. Moje dny jsou mnohdy dost stereotypní a nudné. Hodiny strávené ve škole mě často semelou tak, že jsem ráda, že se večer doplazím nakoupit do Alberta, a pozvání na kafe pravidelně odmítám slovy, že musím (pro změnu) počítačovat, abych měla z čeho zaplatit nájem.

A myslím, že na tom jsme všichni stejně. Každý z nás má lepší i horší dny. Každý z nás musí dělat věci, které ho nebaví. A je to tak naprosto v pořádku. Tak s tímhle vědomím prosím nahlížejte i na následující fotky. Život blogerek se někdy může zdát neuvěřitelně zábavný, plný skvělých akcí, společných kafíček a vzrušení, jenže to je jenom část reality.

Tak na to prosím myslete a pojďte si se mnou zavzpomínat na to hezké, co mě během března potkalo;

Před pár měsíci jsem objevila nádherný parfém Boucheron Ambre d’Alexandrie a díky spolupráci s NOTINO ho mám konečně doma. Děkuju, děkuju, děkuju!

Garnier mě pozval na krásný event ve Food Lab Restaurant, kde představoval svou novou řadu Garnier Bio.

A nechyběl ani naprosto boží catering!

Na produkty Bioderma nedám dopustit a tohle jsou moji aktuální oblíbenci ♥

Samozřejmě nachyběly ani lekce francouzštiny ve Francouzském Institutu.

A farmářské trhy! 

Taky jsem opět zašla na vlasy k Lukymu

Pracovní ráno v Café Jen

Výborný lososový bowl ve Spižírně ♥

Sedm hodin ráno, úkoly na francouzštinu a Typika…

Po sto letech v milovaném Coffee room ♥

Začátkem měsíce jsem zase strávila víkend s přáteli v tom našem lesním království

A pak zpátky do reality…

Nejmilovanější pekařství Le Petite France ♥ Jejich 100% žitný chléb miluju!

Kavárnu SmetanaQ mám čím dál tím radši ♥

Kavárna Pražírna

Ema Espresso Bar

I takhle vypadá práce blogerek:D Postav teepee, naaranžuj džungli a fotíme!

Kouzelná kavárna Café Tout Va Bien na Vinohradech

Markeťáci ve Spižírně…

…a aby nám to líp myslelo, společnost nám dělala tahle roztomilá posila ♥

Mamacoffee Londýnská

Školní dvůr a lehké zoufalství…

Pražírna Dos Mundos oslavila pět let a já doufám, že následující roky budou alespoň tak úspěšné, jako ty předchozí. Za mě rozhodně jedna z nejlepších pražíren v ČR!

Jak už někteří z vás vědí, měla jsem tu čest podílet se na prvním vydání magazínu Hispter, a tady je pár fotek ze zahajovací party v karlínské Kotelně.

Pojógový kafíčko v Monoloku ♥

Pauza na kafe a selfie u nás v Elite Bloggers hubu ♥

Monolok

V rámci natáčení jedné legrace jsem se prvně podívala na zemědělku a potkala jsem tam tohohle fešáka:D

Cukrárna Myšák konečně otevřela horní patro a je to tam pořád stejně krásné!

V Praze otevřela nová asijská kavárna Cafioca.

Můj Jogurt mě pravidelně zachraňuje během přednášek.

Tvoje Máma

Večerní procházky ♥

A přednášky…

Ve Spell Coffee jsem teď pečená vařená a mám to tam opravdu moc ráda ♥

Už máte svůj Prague Coffee Guide?

Výborný oběd v Cacao Prague

Díky Nespresso jsem se letos po několikaleté pauze zase podívala na Fashion Week, který se konal v OD Kotva. Přehlídky byly krásné, ale ze všeho nejvíc mě stejně bavil všudypřítomný street style!

V Nuslích to začíná žít a před pár dnu tu otevřela nová Mamacoffee Jaromírova, juchů!

Pro změnu ve Spižírně 1902, ideální místo na pracovní schůzky.

Během března samozřejmě nechyběly ani večery v John Reed Fitness Prague.

Nová kavárna Café Malina

V polovině března jsem v rámci školy prezentovala kampaň, na které jsme makali od října, tak si dokážete představit, jak důležité bylo, abych něco nezvorala…

Milované Café Lounge

Když nám jedno sobotní ráno pršelo a farmářské trhy na Náplavce jsme tak jen rychle proběhli, zaskočili jsme do Kavárny co hledá jméno. Kafe jsme si dali na stojáka, protože (jako vždycky) nikde nebylo místo, a moje pocity jsou pořád smíšené… Jak působí KCHJ na vás?

SmetanaQ Café & Bistro

Mamacoffee Londýnská a první letošní kafe na zahrádce ♥

Super Tramp Coffee

Spell Coffee

Desigual mě pozval na představení kolekce na jaro/léto 2019, které probíhalo v nádherném Cathedral Café & Lounge.

A několik kousků bych si rozhodně vybrala!

Ema Espresso Bar

Kavárna Čekárna (která má mimochodem jednu z nejkrásnějších zahrádek v Praze!)

Návštěvy IKEA mám moc ráda!

Farmářské trhy na Jiřáku jsou moje pravidelná zastávka před jógou

A Náplavka je sobotní tradice!

Jeden březnový večer jsem strávila hned na dvou velkých blogerských akcích. Nejdřív byla na pořadu Private Party módního e-shopu Zalando, kterou moderovala skvělá Zorka Hejdová… … a pak jsme přeběhli do opulentního Kaiserštejnského paláce, kde byla představena nová řada Kérastase Blond Absolu.

A řeknu vám, že tak skvělý večer už jsem dlouho nezažila ♥

Super Tramp Coffee

Kavárna Kofárna

Antonínovo pekařství je srdcovka ♥

Učení se na nehtech je už rituál. Není čas ztrácet čas!

Večer v La Casa de la Havana vieja

Slow Cafe

Jedno z nespočtu školních rán…

Pracovní zátiší v Cacao Prague

A zpátky do školy.

Příprava na prezentaci v Kofárně.

Jóga v nejmilejším YogAlive

CCC Shoes & Bags pro blogerky uspořádalo parádní event, kdy jsme si vyzkoušely graffitti a moc jsme si to užily!

Veru the sprejer:D

A na závěr mám pro vás tip na novou kavárnu v Holešovicích, která mě naprosto dostala. Za Osadou stojí ti největší barističtí profíci a bez nadsázky říkám, že lepší kafe jsem dlouho nepila!

Kromě toho všeho, co jste v předchozích minutách četli a viděli, jsem ještě po dlouhé době zašla do divadla na úžasné představení Caveman (které doporučuju všem, kdo potřebují zvednout náladu!) a na dvě parádní únikovky (Útěk ze žaláře a Zvláštní škola – případ zmizelých), takže pokud potřebujete na chvíli utéct z reality, už víte kam:)

Jak jste si březen užili vy?

Veronika

8 Komentáře

 1. Anna
  2.4.2019 / 8:26

  Když si v KCHJ sednu, tak je obsluha vždy milá (i když mám pocit, že bych tam neměla sedět dlouho, když jsem sama, abych nezabírala stůl). Pokud není volno a rozhodnu se čekat u cedule na stolek, většinou si mě cca čtvrt hodiny nikdo ani nevšimne, natož aby mi řekl, jestli má cenu čekat nebo že mi řekne, až se něco uvolní. Pracuji na Andělu, takže tato zkušenost je opakovaná:( bohužel na Andělu moc není kam jinam jít na kávu, je to škoda

  • 2.4.2019 / 13:30

   Aničko, nejsi jediná, kdo mi tohle říká. Taky si tam už netroufnu jít s počítačem, protože mám pocit, že jsem tam nechtěná, i když tam rozhodně netrávím půl dne nad jedním kafem… A pokud jde o kavárny v okolí Anděla, už je tam pár fajn míst, koukni do mapy kaváren:)

 2. Dalila
  2.4.2019 / 14:12

  Máš nejvíc nejhezčí fotky. Já si málokdy troufnu někde vytáhnou foťák a vyfotit si kafe nebo jídlo (zvláště když jsem sama), protože mám dojem, že na mě každej zírá, i když možná ne 🙂 Ale jak vidím ty nové kavárny, hned jsi mě nalákala jet do Prahy, jen škoda že to mám 3 hodiny vlakem 🙂

  • 2.4.2019 / 15:08

   Už jsem si zvykla, jak říkáme s kamaŕadkou, kdo se stydí, nemá fotky:D a pokud jde o výlet do pražských kaváren, za ty tři hoďky to stojí, fakt!:D Nebo můžeš mrknout na mapu kaváren, jestli nemáš nějaké místo o chlup blíž:)

 3. Lucie
  3.4.2019 / 17:13

  Zkušenost s KCHJ mám také smíšené. Poprvé jsem kavárnu navštívila, když byla asi měsíc otevřená a bylo dopoledne tak místečko se našlo, ale prázdno neměli. Cca o půl roku později už jsme tedy měli problém a čekali akademickou čtvrthodinku a vyšlo to. Obsluha byla milá. No a třetí zkušenost byla katastrofa… měli plno a ještě dávala obsluha najevo že netuší kdy se nějaké místo uvolní. Tak jsme odešli. Od té doby jsem kavárnu nenavštívila.

  • 3.4.2019 / 21:29

   Luci, já tam taky chodila od samého začátku a byla jsem nadšená:) Ale poslední rok chodím radši jinam…

 4. Viki
  4.4.2019 / 8:29

  krásne fotky 🙂 je super že blogerky čím ďalej tým viac odhaľujú, že byť blogerkou nie je med lízať 🙂

  WHEN PIGS FLY

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?