Mých 10 novoročních předsevzetí

Mých 10 novoročních předsevzetí

Máme za sebou už skoro polovinu ledna a také čas, kdy bychom měli začít naplňovat naše novoroční předsevzetí. Čas, kdy se ukáže, zda šlo jen o nějakou silvestrovskou euforii, povánoční výčitky svědomí, nebo opravdové cíle, kterých chceme dosáhnout. A i když jsem toto téma nakousla již v minulém článku, rozhodla jsem se, že se vám dnes o mých přáních a snech rozepíšu třošku víc.

Na začátek je třeba říct, že nejsem ten typ člověka, který by každou novou výzvu odkládal až na začátek roku. Až přijde ten správný čas. Většinou se snažím překonávat a zlepšovat v každém ročním období a proto jsem si mnoho přání splnila již během roku uplynulého. Za největší splněný cíl 2017 považuji nový design blogu, na kterém jsem průběžně pracovala už od loňského Silvestra. Práce to byla opravdu zdlouhavá a nejednou jsem měla chuť se na všechno vykašlat, ale doufám a věřím, že výsledek stojí za to.

Další novoroční evergreeny jako hubnutí, pravidelné cvičení či čtení knih tu dnes také nečekejte. Ty tvoří velkou část mého života už pěkných pár let a jediné předsevzetí snad může být, abych u nich zůstala.

Původně jsem si tedy myslela, že ani žádná novoroční přání nemám. Když jsem však otevřela svůj nový růžový Blackbrick diář a vykoukla na mě stránka s ročními cíli, situace se rázem změnila. Zamyslela jsem se nad sebou samou, nad tím, v čem se chci zlepšovat a posouvat dál, nad svou leností a pohodlností. Došlo mi, že bez cílů a překážek, které bych mohla překonávat, budu pořád na tom samém místě. Nikam se nehnu a budu znuděně bloudit životem.

A tak jsem se proti původnímu přesvědčení chopila pera a sepsala si několik cílů, na které se chci v roce 2018 zaměřit. Nejde o nic závazného, nic, co by mě mělo stresovat nebo urgovat. Jsou to jen body, které by měly mému roku udávat směr. Jsou to přání, která mi pomohou při rozhodování a určí, jakým směrem se mám vydat dál.

Když jsem si totiž své cíle sepsala, hned dostaly úplně jiný rozměr. Jakmile jsem je viděla černé na bílém, připadaly mi reálnější. Dosažitelné. A abych si jejich splnění pojistila dvojnásobně, rozhodla jsem se, že se s vámi o ně podělím hezky veřejně i tady na blogu. Čím více lidem totiž o svých novoročních předsevzetích povíte, tím náročnější bude je nakonec vzdát. 

 

Tak teď už ale konec povídání a zde je mých 10 předsevzetí pro rok 2018:

 

 • Zlepšit se v upravování fotek, naučit se s Lightroomem a posunout tak blog a Instagram zase o  kousek dál.
 • Najít si byt a přestěhovat se. Kdybyste věděli o nějakém dostupném 2+1, budu vám moc vděčná!
 • Pokračovat v aerojóze.
 • Úspěšně dokončit prvák.
 • Pokračovat (a zlepšit se!) ve francouzštině.
 • Nepřibrat.
 • Dočíst nekonečnou knihu Moderní marketing od Kotlera.
 • Pokračovat v pravidelných trénincích ve fitku.
 • Stále chodit na jógu do mého milovaného YogAlive.
 • Najít si více času na své nejbližší.

 

 A jaká jsou vaše novoroční předsevzetí?

Veronika ♥

15 Komentáře

 1. 13.1.2018 / 21:10

  Super clanek, ja jsem sice trochu proti predsevzetim, ale prece jen je to takovej novej, fresh start dat si nejaky cile, kterych chce clovek dosahnout. Ale co se tyce sportu a vyzivy, tak jsem toho nazoru, ze se to da zmenit kdykoliv. 🙂
  Sandra

 2. 14.1.2018 / 9:55

  Já dřív byla dost proti všem novoročním předsevzetím. Koneckonců jsem tvrdou zastánkyní názoru, že odbitím půlnoci se člověk nezmění pokud proto nic neudělá. Jenže letošní rok mám plnej plánů a tak jsem se předsevzetím nevyhnula?
  To první je přibrat (čteš dobře). Druhý je konečně vydat knížku a třetí je dokončit ročník a přesunout se bez problému do druhýho?

 3. 14.1.2018 / 10:39

  Moc krásný článek .. také jsem původně neměla žádné předsevzetí, ale máš pravdu ohledně toho bloudění životem .. ještě se nad tom dva krát zamyslím ❤️

 4. 14.1.2018 / 19:59

  Určitě se ti podaří tvá předsevzetí plnit. Já jsem si letos stanovila pouze pár předsevzetí a to hlavně dodržování pitného režimu, což mi dělá obrovský problém. Dále se chci také zdokonalovat ve francouzštině.

 5. 14.1.2018 / 21:58

  Původně jsem myslela, že si žádná předsevzetí dávat nebudu, ale nakonec… inu, vlastně mám pár dost podobných s tvými: třeba že se budu aspoň dvakrát týdně věnovat italštině, aspoň jednou týdně sportovat a navrch omezím sladké.

 6. 14.1.2018 / 22:44

  Hezká přání 🙂 já bych se letos chtěla naučit fotografovat už jen proto, že to budeme mít jako předmět ve škole. Taky cvičím jógu posledního půl roku a ráda bych u toho zůstala, plus přidala ještě posilování 🙂 A ten prvák snad taky dokončím 😀 fotky máš už teď krásné 🙂

  LENN

  • 15.1.2018 / 8:50

   Simi, tak to víc než schvaluji! Jsem ten typ člověka, co je všude raději dřív a čekání mě vždycky vážně štve:D

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?