VERONIKA

Jak mít přehled o všem, co se kolem nás děje?

Na škole mi kdysi řekli, že jestli chci být dobrý marketér, musím mít přehled. Být v obraze. Hledat inspiraci všude kolem – v knihách, v časopisech, na ulici, v kultuře, v seriózních médiích i v bulváru. Sledovat trendy, studovat výzkumy, rozumět tomu, jak funguje lidské myšlení, a neustále opouštět svou názorovou bublinu. Že se musím z doby informační, ve které žijeme, vytěžit maximum.

A byla to jedna z nejlepších rad, co jsem mohla dostat. Od té doby čtu denně desítky článků, poslouchám podcasty, listuju novinami, kterými bych dřív tak maximálně rozdělávala oheň, a snažím se chápat postoje lidí, jejichž názory jsou na míle vzdálené od těch mých. Chci mít přehled o všem, co se kolem mě děje. A vidět souvislosti i tam, kde bych je na první pohled nehledala.

Pochopila jsem, že dostatek informací a přehled jsou alfou a omegou celého mého života. Pracovního i osobního. Základním kamenem zajímavých diskuzí, všech mých rozhodnutí i kreativních nápadů.

Na druhou stranu uznávám, že neztratit se v tom kvantu informací, co se na nás denně valí, není lehké. Ale obrnit se štítem s nápisem nemám čas a pod informačním přesycením rezignovat, jako to dělá velká spousta lidí, je (alespoň podle mě) škoda. Místo rezignace jsem proto zařadila do života aplikace, které mi konzumaci médií usnadňují. Weby, díky kterým jsem v obraze. Účty, co mi to nejdůležitější naservírují přímo pod nos. A jestli se ani vy nechcete vzdát a chcete z doby informační vytěžit maximum, tady je pár tipů, které vám s tím pomůžou:

Doufám, že vám výše zmíněné tipy usnadní orientaci v informační džungli, ve které žijeme, a pokud byste hledali inspiraci na to, jaké blogy a weby sledovat, najdete ji v článku Zdroje, díky kterým jsem v obraze nebo v článku 25 tipů, kde se vzdělávat online.

Jaké vychytávky usnadňují konzumaci informací vám? Dejte mi vědět do komentářů nebo do zpráv na mém Instagramu @veronikatazlerova.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál!
Přejít k navigační liště