Amsterdam diary: Day 3

Amsterdam diary: Day 3
Třetí amsterdamský ráno jsme už deset minut před otevíračkou netrpělivě postávaly před hravou kavárnou Coffee Bru, rychle jsme vypily perfektní filtr a coconut matcha latte a doslova jsme utíkaly na nedělní lekci jógy. Nebojte, čtete správně. Celkem jsme tím zaskočily i naší Airbnb hostitelku Giannu;
Tourists here usually go to the coffee shops, sex shops… but yoga?
Nicméně, v deset hodin jsem už nervózně vzdávala pozdrav slunci a v džínech (to nejpružnější, co jsem s sebou měla) jsem se snažila o dokonalého psa hlavou dolů. Mile mě překvapilo, že lekce byla v angličtině a za patnáct euro jsme měly v ceně i perfektní raw snídani. Dopoledne jsme tedy strávily v moc milém podniku YAY Health Store & More, kde kromě krásného posezení a výborného jídla najdete i malý obchůdek. Celé místo má zkrátka jedinečnou a uklidňující atmosféru.
Odtud naše kroky vedly do utajených De Hallen Amsterdam, kde právě probíhal market zajímavých designérů. Neodolaly jsme roztomilým krytům na telefon a doslova mě učaroval Local Goods Store plný originálních doplňků do bytu, oblečení i knih. Tady na turisty vážně nenarazíte.
V halách zároveň najdete i street food část, kde můžete ochutnat ústřice, holandské speciality (dle místních není o co stát), ale i asijské, indické i americké dobroty. Burger, makronka, sushi, açai bowl… na co máte zrovna chuť?
Jelikož jsme snídaly dost pozdě, s velkým sebezapřením jsme si všechno jen prohlédly a pokračovaly v cestě k našemu svatému grálu – White Label Coffee. Tahle pražírna je totiž v kávovém světě nemalý pojem a bez její návštěvy bych odjet prostě nemohla. O to větší jsem měla radost, když jsme dorazily zrovna v době pražení. Celou místností voněl čerstvě upečený chléb (přesně tak totiž káva při pražení voní), vychutnávala jsem si šálek toho milovaného elixíru síly a pozorovala velkou koncentraci amsterdamských hipsterů, která tu s Macbooky obsadila téměř všechna místa.
Když jsme došly naplnění, začaly jsme směřovat zpátky do centra. S úděsem jsme minuly nekonečnou frontu k Domu Anny Frankové a přes okouzlující kanály došly až do perfektního salátového baru SLA. Tady si můžete namíchat salát dle vašich snů, nebo si vybrat nějakou perfektně vyladěnou kombinaci. SLA bych nazvala takovým salátovým nebem a to i co se týče interiéru. Po Amsterdamu jich najdete víc, tak sem rozhodně zaskočte.
Hned v centru najdete i krásné Tulip Museum, kde jsme za symbolická tři eura odbivovaly krásu a historii těchto pestrobarevných rostlin. Věděli jste třeba, že pro muslimy byl tulipán nejsvatější květinou a slovo Laleh (v turečtině tulipán) se skládá ze stejných písmen jako Allah? Tak teď už to víte a můžete konečně klidně spát.
Abychom měly naší procházku křížem krážem Amsterdamem kompletní, rozhodly jsme se prozkoumat i neznámou oblast za nádražím. Tam se rozkládá krásná vesnička s atmosférou námořnické čtvrti. Lodě, dřevěné lavičky obrostlé květinami a místní obyvatelé vysedávající před svými domy dávají dohromady opravdu kouzelný obrázek.
Když už slunce začalo pomalu zapadat, kolem nádherné budovy Amsterdam Centraal a šikmé terasy Nema jsme se vydaly vstříc poslední noci v našem amsterdamském království.
Další den nas čekala už jen cesta domů, takže tímto moje povídání končí. V tomhle jedinečném městě jsme strávily nádherný čas a moc ráda se někdy v budoucnu vrátím. Amsterdam je totiž, se svými kanály, cyklisty i pověstnými coffee shopy, město jako žádné jiné. 
Na závěr mám pro vás ještě dva weby, které si před cestou do téhle holandské metropole určitě prohlédněte. První je lokální blog Awesomeamsterdam a pokud se vyhýbáte turistickým podnikům a raději vysedáváte v zapadlých kavárnách s nádherným interiérem a výbornou kávou, bude se vám hodit tahle coffee mapa.
Tak doufám, že jsem na vás přenesla alespoň kousíček té nezapomenutelné atmosféry, ale tímhle naše společné cesty ještě nekončí! Zítra totiž odlétám na čtrnáct dní na školu do Paříže a vás vezmu samozřejmě s sebou!
Mějte se krásně,
Veronika

 

amsterdam co vidět tipy

 

 

 

 

 

 

amsterdam co vidět tipy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

amsterdam co vidět tipy

 

 

amsterdam co vidět tipy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

amsterdam co vidět tipy

 

 

 

 

 

 

amsterdam co vidět tipy

 

amsterdam co vidět tipy

 

 

amsterdam co vidět tipy

 

amsterdam co vidět tipy

 

amsterdam co vidět tipy

 

 

Další články:
 

 

7 Komentáře

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?