Site icon VERONIKA

5 minut ke štěstí

Dnes vám povím jednu důležitou věc. Štěstí není něco, co buď máme, nebo ne. Štěstí nám nikdo nedá a ani si ho nikde nekoupíme. Štěstí je volbou každého z nás. Je to jen o tom, jak se rozhodneme dívat na svět.
Nedávno jsem četla, že náš mozek denně přijme ohromné množství informací, ale využije jich jen pouhou miliontinu. Co se tedy děje s těmi ostatními? Mozek je označí jako nepotřebné a vůbec je nevnímá. Nemá k tomu motivaci. Kolem nás se děje denně tolik krásných věcí, ale díky tomu, jak jsme si to nastavili v hlavě, je zkrátka jen nevidíme. 
Krásným příkladem je třeba nové oblečení. Všimli jste si, že jakmile si konečně pořídíte něco nového, najednou to mají všichni okolo? Pokud se nejednalo o nějaký obří výprodej, zaručuji vám, že ty nové boty, kabelku či bundu, měly jejich majitelky i dřív. Jen jsme to protstě neviděli. Nevšímali jsme si jich.
A přesně o tom je štěstí. Nejprve se musíme sami rozhodnout, že chceme být šťastní. To není tak těžké, co? Pak je ale třeba konat. Musíme změnit naše myšlenkové návyky a začít se soustředit na to hezké kolem nás. Na ty maličkosti, které se vám tu snažím neustále ukazovat, a které tak často opomíjíme.
Jak to ale udělat?
Nedávno, když jsem zveřejnila článek V co věřím?, jste mi psali, zda si píšu deník vděčnosti. Do té doby jsem sice věděla, že něco takového existuje, ale větší pozornost jsem mu nevěnovala. Pak jsem ale něco podobného viděla i u mé oblíbené blogerky Mimi Ikonn a rozhodla jsem se, že do toho teda půjdu také. 
Co je deník vděčnosti?
Deník vděčnosti je vlastně jakýkoliv sešítek, blok, poznámky v telefonu či počítači, kam si každý večer zapisujete maličkosti, které vám udělaly radost a za které jste vděční. V hlavě si promítnete celičký den a soustředíte se jen na to hezké. Nejedna psychologická studie dokázala, že když budete tenhle rituál opakovat delší dobu, budete šťastnější. Je to vlastně dost logické – v hlavě máme omezené množství místa, tak proč ho neustále plnit jen tím špatným? Naplňte svůj vnitřní svět krásným a krásný bude i váš život.
A The Five Minute Journal?
A jak jsem se vám už zmiňovala, díky Mimi, která za celým projektem stojí, jsem se dozvěděla i o The Five Minute Journal. Jakmile jsem viděla promo video a pročetla pár recenzí, měla jsem jasno. Moje jediné přání k narozeninám byla tahle sněhobílá knížka, která mi má změnit život.
Jak už název napovídá, The Five Minute Journal vám zabere pouhých pět minut ráno a pět minut večer. Každý den vás nakopne inspirativní citát, nebo weekly challenge a poznamenáte si tři věci, za které jste vděční. Poté ještě vypíšete body, které udělají váš den hezkým, a doplníte větu I am… beautiful, happy, fit… je to jen na vás. 
 
Večer si pak (místo sjíždění Instagramu) zapíšete tři věci, které vám udělaly radost, a odpovíte na otázku, co byste mohli udělat lépe. Doporučuji si dát deník na noční stolek, nebo někam, kam dosáhnete z postele, ať opravdu jeho vyplňování neflákáte. Těhle hloupých pět minut denně, kdy začnete trénovat mozek, aby se soustředil jen na pěkné věci, vám totiž změní život. 
 
@fiveminutejournal

A jaké maličkosti dělají radost vám? Píšete si deník vděčnosti? Co říkáte na The Five Minute Journal? Budu se těšit na vaše komentáře a na závěr ještě přikládám dvě dechberoucí TED Talks, díky kterým mi opět došlo, jak banální ty naše problémy občas jsou…

Užijte si videa a mějte se nádherně,

Veronika

 

Exit mobile version
Přejít k navigační liště