Site icon VERONIKA

Photo Diary || Srpen 2017

Zdá se Vám to taky tak neuvěřitelné? Mám pocit, jako by to bylo včera, co jsem Vám sepisovala červencové Photo Diary, a už máme za sebou další měsíc. Léto. Prázdniny.
Ale ani tentokrát není důvod ke smutku. Život jde dál a nezáleží na tom, kolik stupňů zrovna ukazuje teploměr. Radovat se z maličkostí a vychutnávat si každičký den můžeme přeci pořád. Tak na to, prosím, myslete. A slibte mi, že se nenecháte rozhodit nějakým datem v kalendáři, dobře?
To už ale zase odbíhám. Jako vždycky.
Dnes jsem si pro Vás totiž připravila tradiční souhrn mých dní, které byly v srpnu víc než kouzelné. Mám tu pro Vás spoustu fotek z kavárenského vysedávání (a pracování), zajímavých akcí, jedné překrásné výstavy i několika novinek, které rozhodně stojí za návštěvu. Takže už to nebudu protahovat a jdeme rovnou na to!
V srpnu jsem se snažila využít volný čas k cestám do míst, kam se během roku nedostanu, proto jsem si udělala malý spontánní výlet do Plzně, strávila jsem několik skvělých dní ve Vídnivelmi neplánovaně jsem navštívila Divokou Šárku a když pro Vás sepisuju tyhle řádky, koukám z okna na vrcholky Jizerských hor. O tomhle kouzelném zakončení prázdnin Vám ale napíšu až v dalším článku, nezlobíte se?
Co se týče nových podniků, kromě vinohradské Spižírna 1902, která v poslední době válcuje Instagram, mě moc zaujala i kavárna AntHill, na jejíž otevření jsem byla před pár týdny pozvaná. Celý prostor je stylizovaný do dob poválečného Vietnamu, na menu najdete ty nejbláznivější asijské kombinace a všichni se tu na Vás budou usmívat od ucha k uchu. Vážně moc příjemné místo.
A v neposlední řadě nesmím zapomenout ani na Bistro 8, které před pár dny otevřelo druhou pobočku  u Jiřáku. Díky za to!
Když se přesuneme ke troše té kultury, mezi parádní akce, které jsem během uplynulého měsíce navštívila, patří bezpochyby More life less bullshit festKromě toho, že se mi splnil dětský sen a viděla jsem naživo Dana Nekonečného (je prostě boží!), Tomáše Kluse i Olgu Lounovou a poslechla si několik inspirativních přednášek, jsem se díky tomu dozvěděla i o skvělém projektu Štrůdl. Ten pořádá pravidelné happeningy na různá témata osobního rozvoje, a to se zajímavými hosty, kteří Vám dodají odvahu, motivaci a recept, jak překonat překážky v realizaci Vašich snů. Krásný to počin.
Další nezapomenutelný zážitek je pro mě rozhodně výstava The Art of Shoes Manolo Blahníka (věděli jste, že tenhle obuvnický král měl české předky?), která probíhá v pražském Museu Kampa až do poloviny listopadu. Za mě opravdu velká nádhera!
Co se týče nějakých těch materiálních lásek, v rámci přípravy do školy (už je to tak…) jsem narazila na krásné papírnictví kaš-mi-daš, které mi učarovalo všemi těmi rozkošnými notýsky, recyklovatelnými sešity… hotový ráj pro všechny paperlovers.
A poslední srpnovou novinkou, která bude (doufám!) velkým přínosem i pro Vás, je navázání spolupráce s holkami z NeHladu, které mě začátkem měsíce pozvaly na otevření jejich nutriční poradny. Pokud mě sledujete už delší dobu, víte, že zdravá strava a sport jsou pro mě na denním pořádku, již několik let navštěvuji výživové paradce a s jídlem bojuji už pěkně dlouho, proto mám z této nabídky vážně velkou radost! Plánuji pro Vás i nějaké články právě na tohle téma, tak doufám, že se těšíte tak jako já.
A jak jste si užili poslední prázdninový měsíc vy? Chystáte se ještě někam?
Mějte se překrásně a užijte si fotky,
Veronika ♥
Cafefin ♥

Spižírna 1902 ♥

 

Trhy na Jiřáku ♥

 

Mamacoffee Londýnská ♥

 

Pražírna ♥

 

Buddha bowls v Bistru 8 ♥

 

Coffee room ♥

 

Otevíračka AntHill ♥

 

 

 

 

Sobotní Náplavky ♥

 

A nejlepší kafe v Praze ♥

 

 

Le Caveau ♥

 

Tricafe ♥

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kafemat ♥

 

Oblíbená GourmetPauza ♥

 

More life less bullshit fest ♥

 

…na nádherné střešní terase ♥

 

 

 

 

 

 

Bistro 8 Vinohrady ♥

 

 

Sólista Espresso Bar ♥

 

GourmetPauza ♥

 

La Bohéme Café ♥

 

Café Lounge ♥

 

GourmetPauza ♥

 

Otevření poradny holek z NeHladu ♥

 

 

 

 

Coffee House Prague ♥

 

 

Dáreček z kaš-mi-daš ♥

 

 

 

Kavárna Pražírna ♥

 

GourmetPauza ♥

 

Café Lounge ♥

 

 

Nejkrásnější kavárenská zahrádka v Praze ♥

 

 

Emička ♥

 

Republica Coffee ♥

 

Kavárna Pod Lipami ♥

 

 

Ema Espresso Bar ♥

 

A jedno sváteční kafíčko s babičkou ♥
Exit mobile version
Přejít k navigační liště