Site icon VERONIKA

Letní novinky ze světa foodies ♥

Po tom, jaký měl u Vás jarní článek o pražských novinkách úspěch, jsem se rozhodla vydat další, tentokrát letní vydání. Nechce se mi ani věřit, kolik nových podniků nám v Praze od té doby zase vyrostlo, a věřte, že kdybych Vám vypsala úplně všechny (a to nepočítám ty, o kterých ani nevím), měli byste nejméně do půlky léta o zábavu postaráno.

Jelikož je mi ale jasné, že tyhle překrásné dny nechcete trávit koukáním do obrazovky, vybrala jsem pro Vás “jen“ šestnáct míst, která mě zaujala nejvíc, a pevně doufám, že se na některém z nich třeba už brzy potkáme! 

Po smutném konci žižkovské oázy, kavárny Coffee Corner, přichází na řadu její nástupce – kočovný coffee track Coco Van. Ten za Vámi dojede kam jen si budete přát, připraví Vám kávu, vafle, květinové limonády, namíchá ty nejbláznivější drinky a pokud zatoužíté po té pravé BOHO atmosféře, zajistí i relax & chill zónu s teepeem, hamakou, totemy, lapači snů, světýlky… zkrátka ráj na zemi!

O tom, kam v Karlových Varech zajít na kávu, nemůže být pochyb. Nově se však vyhlášená Republica Coffee rozhodla obšťastnit i pražské kavárenské povaleče a na adrese Martinská 4 otevřela další pobočku. Kromě stylového interiéru si tu můžete vychutnat výběrovou kávu z vlastní pražírny a brzy se snad dočkáme i nitro cold brew!

Bystré oko

Tohle malé bistro jsem objevila úplnou náhodou a zaujalo mě hlavně jasným a jednoduchým konceptem – denní nabídka pro vegetariány i masožrouty, domácí limonády a vše z kvalitních surovin. Moc fajn místo mezi Mírákem a Ipákem.
Jak říká sám Maty, na začátku všeho byla láska k přírodě, kvalitním potravinám a chuť něco tvořit. Sen se stal skutečností a nově se tak v historickém centru můžete zastavit na čerstvé ovocné šťávy, smoothies nebo domácí sušenky a nanuky. Ideální osvěžení na léto!
@matyho_smoothies
Vinohrady stále nemají dost a před pár týdny představily další stylovou kavárnu. Kromě kávy sem ale můžete zaskočit i na bohaté snídaně, čerstvě rozpečené pečivo a spoustu dalších dobrot.

O tom, že zdravý životní styl v té záplavě smažených donutů a vaflí, nevymřel, mě mile přesvědčila další novinka, lifestylové bistro Le Smoofi. To nabízí kromě do puntíku vyladěného poledního menu i lehké svačinky a smoothies plná těch nejvýživnějších superfoods.

@lesmoofi
Roztomilé bistro hned u Václavského náměstí, které nabízí jak vegetariánské, tak veganské menu, vše domácí a připravené s láskou. Nemít tady veget je takřka nemožné.
Obchůdek, kavárna, bistro, ateliér… a k tomu Vám tu ještě připraví piknikové koše plné dobrot. To je, prosím pěkně, vršovický kafe&krám. 

TEP

Místo tak jedinečné, že jsem mu věnovala samostatný článek. Určitě stojí za návštěvu!

@tepclubhouse

 

Ve Vršovicích ještě zůstaneme, neboť tu celkem nedávno otevřelo další zajímavé bistro nabízející kromě kávy a vína i sendviče snad na milion způsobů, tortilly, saláty i nespočet domácích dezertů.

A aby toho nebylo málo, mám pro Vás ještě jednu vršovickou novinku, kterou je WakeCup Coffee. Zajímavá kavárna s obědovým bufetem, salátovým barem a dezerty vlastní výroby. Víc než samotná káva mě ale baví nápaditý interiér, tak jsem zvědavá, jak obstojí mezi nelítostnou konkurencí.

Čerstvé pečivo, koláče, muffiny, bábovky, ale i instantní kaše, krekry, tyčinky a spousta dalších zdravých svačinek – to vše najdete v novém bezlepkovém obchůdku na Vinohradech. Moc milé místo pro všechny bezlepkáře i ty, co jen chtějí žít o kousíček zdravěji.

@lahodaglutenfreebakery

 

Vegan jede – tak zní heslo veganského bistra, které nabízí vše od polévek, salátů, veganských burgerů až po jedinečné dezerty. Vše samozřejmě z čerstvých surovin a s láskou ke zvířatům a přírodě.
A na závěr naší gastro vycházky se přesuneme na Jiřák, který v posledních den zažívá opravdový boom. První novinkou je roztomilý fresh bar Šťavnato, kde vám připraví výživná smoothies, čerstvé ovocné i zeleninové šťávy, smoothie bowls i chia pudinky a další zdravé dezerty, které Vám dodají energii na celičký den.

Věřte, nebo ne, ale nemožné se stává skutečným! Donut Shop, sesterský podnik vyhlášeného Coffee room. konečně otevírá své brány a všechny zve na velkolepý Grand Opening, který se uskuteční už za pár dní. Já si na donutu sice moc nepochutnám, ale chybět prý nebude ani výběrová káva, takže je dost pravděpodobné, že se tam někdy potkáme.

 

A hned o dveře dál otevře již v pátek nenápadné bistro Happy Bean, které bere ohled jak na naše zdraví, tak na zdraví planety a v nabídce tak najdete bezlepkové, vegetariánské, veganské i raw dobroty. No a až se dosyta najíte, můžete si následně nakoupit i v místním bio krámku a pokusit se vykouzlit podobné dobroty i u Vás doma.
A jaké útulné kavárničky nebo stylové podniky zaujaly v poslední době Vás? Máte nějaké své oblíbence, na které nedáte dopustit?
Mějte se přenádherně,
Veronika ♥
Exit mobile version
Přejít k navigační liště