Site icon VERONIKA

Jarní novinky ze světa foodies ♥

Pokud mě alespoň trochu znáte, je Vám jasné, že si nenechám ujít žádnou novinku, co se kaváren a zajímavých podniků týče. Každý den sleduji všemožné weby, blogy a instagramové účty, abych měla neustálý přehled o tom, co se kde šustne (20 webů, které se vyplatí sledovat) a s nadšením pak všechna nová místa navštěvuji. A jelikož to bude už nějaký ten pátek, co jsem podobný článek vydávala, rozhodla jsem se dnes s Vámi o několik mých jarních favoritů podělit. Takže se teď pohodlně usaďte, popadněte zápisník a jdeme na to!

BOHO cafe & store

Hned prvním nováčkem je překrásné BOHO cafe & store na Jiřáku, které jsem navštívila před pár dny. Tenhle kouzelný prostor je spojením kavárny a bohémského designu, kávu odebírá od netradiční slovenské pražírny a celkově se tu budete cítit opravdu moc dobře. Zatím sice funguje jen ve zkušebním provozu, ale oficiální otevření nás čeká už na prvního máje a jsem si jistá, že se ještě máme na co těšit!
BOHO cafe & store
BOHO cafe & store

Sandokan Vegan Bistro

Jen o pár ulic dál, hned naproti profláklému Coffee room, před pár týdny otevřelo příjemné veganské bistro Sandokan. Jedná se vlastně o samoobslužný bufet jehož nabídka se každičký den obměňuje, ale vždycky stojí za to. Jak už název napovídá, všechna jídla jsou veganská (některá i bez lepku) a inspirována jsou mou oblíbenou indickou kuchyní. Kromě skvělých cen stojí za zmínku i přátelští majitelé a parádní salátový bar.
Sandokan Vegan Bistro
Sandokan Vegan Bistro

Náplavka i ve středu!

Další skvělá zpráva, která se ke mně nedávno donesla, je, že moje milované trhy na Náplavce budou nově probíhat i každou středu! Oficiální start připadá už na tento týden, tak doufám, že se alespoň trošku zredukují ty davy, které každou sobotu zaplaví Rašínovo nábřeží, a bude možné vychutnat si tu farmářskou pohodu i v pozdějších hodinách ♥

Veggie Náplavka LOVE

A když už jsem zase u té Náplavky, musím se zmínit i o dalším ročníku festivalu Veggie Náplavka, který bude letos probíhat rovnou dva dny! Na programu je opět spousta zajímavých přednášek, workshopů a hlavně hromada výborného a zdravého jídla. Já už se nemůžu dočkat!

Headshot Coffee & HENRI espresso bar

Co se týče kávové scény, díky Instagramu jsem objevila ještě dvě novinky, Headshot Coffee a HENRI espresso bar, které jsem však zatím nestihla navštívit. Obě spojuje modrá barva a dobrá lokalita, nicméně u Henriho si nejsem úplně jistá, jak zvládne konkurovat nedaleké Emě… Každopádně, pokud jste některou z kaváren navštívili, určitě mi dejte vědět!
Headshot Coffee
Headshot Coffee
HENRI espresso bar

Lifehouse vegan & raw bistro

Dalším gastro nováčkem na pražské scéně je malé rodinné bistro Lifehouse, které se nachází na Jungmannově náměstí. Všechna jídla jsou bez rafinovaného cukru, umělých přísad a hlavně jsou domácí a dělaná s láskou. Tak je nezapomeňte omrknout ♥
Lifehouse bistro

Narozeniny Nemléka

A pokud alespoň občas sledujete Instagram, určitě Vám neunikl obrovský boom kolem Nemléka, které už v sobotu oslaví své první narozeniny! Tahle velká sláva proběhne v Kavárně co hledá jméno a těšit se prý můžeme i na limitku s kurkumou, skořicí a pepřem, nebo speciální prvomájovou edici s jahodou a růží!
Nemléko ♥

 

Kavárna PERLA

Dalším místem, které mě moc baví nejen kvůli kávě, ale rovnou celým konceptem, je alternativní PERLA, která se ve Vraném nad Vltavou opět probudila po dlouhém zimním spánku. Takže při dalším volném dni rychle nasedněte na vlak a udělejte si sem malý kávový výlet!
PERLA

Bistro Dokola

A úplně poslední novinkou, o které se tu dnes zmíním, je břevnovské Bistro Dokola, jehož kuchyně se zaměřuje převážně na zeleninu z malé rodinné farmy, ale nabízí i výběrovou kávu ze zajímavých pražíren. Interiér vypadá moc krásně a navíc přímo sousedí s galerií Kuzebauch.
Bistro Dokola
Tak to by bylo pro dnešní článek už opravdu vše a pokud jste dychtiví po těch nejžavějších gastro novinkách, nezapomeňte mě sledovat i na Instagramu, kde pravidelně všechny tipy sdílím!
A jaké novinky jste ve svém okolí zazanamenali Vy?
Mějte se nádherně,
Veronika ♥
Exit mobile version
Přejít k navigační liště