VERONIKA

1440 minut

24 hodin, 1440 minut, 86 400 vteřin. Přesně tolik času máme, abychom prožili jeden den. Schválně píšu máme, ačkoliv oblíbená fráze nemám čas, kterou někdy v životě použil každý z nás, tvrdí opak. Času totiž skutečně máme všichni stejně. A jen na nás, jak s ním naložíme.

Když se mi do rukou dostala kniha Moderní time management od Kevina Kruse, neměla jsem velká očekávání. Za ty roky práce na volné noze, kterou jsem do loňska kombinovala se studiem, jsem došla do bodu, kdy mi většina podobných příruček slibujících nekonečnou produktivitu a minimum práce, už nic moc nedává. Rady, které v nich čtu, jsou jako přes kopírák, nástroje a systémy, které mi mají od základů změnit život, už znám a všechny knihy mi vesměs jen potvrzují, že to, co dělám, dělám dobře.

Kevin mě ale moc mile překvapil už na prvních stránkách, kde tvrdí že ta nejdůležitější věc u času a produktivity není nějaká taktika nebo trik, ale změna přístupu. Že výsledkem dobrého time managementu by nemělo být naučit se narvat toho do diáře a to-do listu co nejvíc, znát všechny fígle, jak si organizovat kalendář, ale umět si určit, co je a není důležité.

V kapitolách knihy, kterou jsem si osobně nazvala Time Management 2.0, proto nenajdete skoro žádné konkrétní návody, ale spoustu myšlenek a návyků, které vás přimějí nahlížet na produktivitu z jiného úhlu pohledu. A tady je pár z nich, které mi dost usnadnily život:

Kevin všechny myšlenky ukazuje na konkrétních příkladech, a jestli jste freelanceři nebo manažeři, moc vám knihu doporučuji. A pokud byste chtěli další tipy na produktivitu a time management, najdete je v článku 15 tipů, jak si organizovat čas a být produktivní.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál!
Přejít k navigační liště