VERONIKA

Věřím na znamení a jsem si jistá, že tohle bylo jedno z nich

Je teplý večer, cestou z fitka mě příjemně ovívá jarní vzduch a dnes naposledy se ještě rozhodu zkontrolovat email. Unavenýma očima přejíždím došlé zprávy když v tom…  BUM! Z obrazovky na mě volají velká písmena dávající dohromady kouzelné slovo: AMSTERDAM. Ze zvědavosti zprávu rozkliknu a hned v dalším okamžiku vytáčím jedno číslo za druhým.
Konec června, hlavní město Holandska, jedeš?
Všechny přátele jsem celkem zaskočila, co vám budu povídat. Ale tady nebyl čas na zbytečné rozmýšlení. Do Amsterdamu se chci podívat už hrozně dlouho a je víc než pravděpodobné, že do pár hodin budou tyhle skvělé letenky pryč. 
Hlavou mi svištěla jedna otázka za druhou. Pojedu sama? Mám to nechat plavat? Neblázni Veroniko, takových nabídek ještě bude… Ale není to osud? Žijeme přeci jen jednou!
 
“We travel not to escape life, but for life not to escape us.”
Běžím domů, usedám k počítači a začínám nervózně klapat do klávesnice své osobní údaje. Já tam prostě pojedu, tečka. 
Věřím na znamení a jsem si jistá, že tohle bylo jedno z nich. Asi deset minut po tom, co jsem sebrala odvahu a koupila si místo v letadle, mi zazvonil telefon. Po minutovém rozhovoru, který mi vykouzlil úsměv na tváři, jsem už zkušeně pořizovala další letenku, tentokrát pro kamarádku.
A jsem si jistá, že přesně takhle to mělo být. Musela jsem nejprve sebrat odvahu a překonat ten strach z neznámého. A právě v momentě, kdy jsem už byla přesvědčená, že konec června strávím úplně sama a v cizím městě, se na mě usmálo štěstí.
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn’t do than by the ones you did do.”
 – Mark Twain
Kdybych dala na hlas rozumu, sedím teď doma, prohlížím si fotky holandských blogerek a hlavou mi vrtá jen to zrádné kdyby… 
Co vám tím vším chci vlastně říct? Dejte na hlas svého srdce. Nebojte se riskovat. Život je třeba žít!
A na závěr chci moc poprosit ty, co už v Amsterdamu byli, jestli mi napíšete do komentářů všechna zajímavá místa, kavárny, památky, bistra, parky i kouzelné obchůdky, která tohle krásné město ukrývá. 
Ubytování jsem si už zařídila přes Airbnb a teď už zbývá jen plánovat, těšit se a pořádně si to užít!
 
A co vy? Chystáte se taky někam do ciziny?
Mějte se nádherně,
Veronika
Další cestovatelské tipy:
Přejít k navigační liště