Site icon VERONIKA

#StandWithUkraine

Autor: Alena Spálenská, Kateřina Herodesová

Autor: Alena Spálenská, Kateřina Herodesová

Když jsem ve čtvrtek četla první zprávy o tom, co se ve světě děje, nebyla jsem schopná napsat jediný řádek textu. Řešit, jak značkám zvýšit prodeje, domlouvat spolupráce. Všechno mi najednou připadalo tak bezvýznamné. Malicherné. Zbytné. A jak jsem řekla na Instagramu, nikdy mi práce v marketingu nepřipadala marnější než v první den invaze.

Mísily se ve mně pocity bezmoci, frustrace, strachu. Začala jsem si vyčítat, že sedím v kavárně a peníze na SOS Ukrajina posílám s hrnkem filtrovanýho kafe v ruce. Že psaní textů a vymýšlení marketingových strategií nezachraňuje lidské životy. Že jako marketéři děláme málo. Posíláme málo. Pomáháme málo.

O týden později to už vidím jinak. Stejně jako v době sílící pandemie, i tentokrát svět marketingu přispěl (kromě humanitární pomoci) tím, co umí ze všech nejlíp. Strategickou a přehlednou komunikací. Spojil nejlepší mozky oboru a začal organizovat chaos, který během pár dní zaplavil ulice i internet.

Rozcestník pomoci Stojíme za Ukrajinou, na který jste dost pravděpodobně už narazili, vzniknul právě díky iniciativě marketérů a dobrovolníků z řad jejich kolegů. Ti ve spolupráci s Asociací komunikačních agentur (AKA), organizací Česko.Digital a spolkem NELEŽ přišli s kampaní, která veřejnosti ukazuje, jak lze pomoci Ukrajině. Zároveň bojují proti dezinformacím a vyzývají zadavatele a influencery, aby nepodporovali jejich šíření.

Proč vám o tom píšu? Protože pomáhat Ukrajině můžeme všichni. Jakkoliv. Rukama i hlavou, materiálně i finančně, na hranicích i z kavárny. Žádná pomoc není malá, nedejbože zbytečná. Nevyčítejte si, že žijete dál, a dělejte to, co je ve vašich silách. Co umíte. Co má smysl.

Podívejte se na web Stojíme za Ukrajinou a zjistěte, jak můžete být prospěšní. Nenechte Rusko vyhrát dezinformační válku a sdílejte na sociálních sítích vizuály, které vysvětlují, jak odhalit lži. Odsuďte veřejně Putinovu agresi. A hlavně – pokud je pro vás současná situace psychicky náročná, nezapomínejte pomáhat i sami sobě.

Exit mobile version
Přejít k navigační liště