Site icon VERONIKA

My fitness routine || cvičení přirovnávám k čištění zubů

Už je to nějakou dobu, co jsem vám sepsala dost osobní článek Tlustá, nebo hubená, pořád jsem to já. Nebudu vám nic nalhávat, měla jsem strach, co tohle veřejné vyznání způsobí. Bála jsem se sundat tu ulitu sebevědomé blondýny a ukázat vám pravdu. A můj strach byl oprávněný. Přečetla jsem si několik opravdu ošklivých komentářů, které mi ještě pěkně dlouho ležely v hlavě, ale zároveň jsem vám ohromně vděčná za tolik nádherných zpráv a příběhů. které jste mi psali! Na jednu bolestivou reakci připadly desítky pozitivních a já vám za ně moc děkuju!
Dnes jsem proto rozhodla nakousnout téma, na které se mě dost často ptáte. My fitness routine, jak trefně vystihuje angličtina. Byla bych opravdu moc ráda, kdybych mohla říct, že skoro necvičím, jídlo si nehlídám a nepřibírám. Nebo bych si třeba ještě mohla postěžovat, jak mají někteří ve zvyku, že můžu sníst co chci a stejně nikdy nepřiberu… to je hrozné, co? Kdykoliv mi tohle někdo s tragickým výrazem ve tváři sdělí, mám chuť popadnout nejtěžší předmět a….
Zpátky k tématu. Odmalička se věnuji sportu, což by dle mého názoru mělo každé dítě. Začínala jsem aerobikem, ve školce přišlo karate, následně jsem hrála tenis a pak závodně tancovala. Před čtyřmi roky jsem se ještě zapsala do fitka, kam chodím dodnes. K tomu jsem začala chodit na jógu a za pár dní mě čeká i první lekce latiny. Ale pojďme se na to teď podívat trochu blíž.
Fitko
Jak již jsem se zmiňovala, čtvrtým rokem chodím do mého milovaného Fitness BBC. První členství mi přihrál sám osud (nebo vesmír, říkejte si tomu, jak chcete), neboť jsem ho získala jako dárek k předplatnému ELLE. Od té doby navštěvuji tak třikrát týdně všemožné posilovací lekce a před pár dny jsem měla i první osobní trénink. Zatím jsem se se stroji moc neskamarádila, ale svaly bez nich nabrat zkrátka nejdou. Na lekcích využíváme nejčastěji různé gumičky, stepy, činky a tyče, které jsou skvělé na celkové zpevnění, a rychlejší tempo má zas na svědomí pálení kalorií.
Nebudu vám tvrdit, že se na každý trénink těším. Cvičení přirovnávám k čištění zubů. Fitko minimálně třikrát týdně je pro mě prostě povinnost, pokud chci nějak vypadat. Tak to zkrátka je. Neméně důležitá je samozřejmě správná strava, ale to je téma tak obsáhlé, že si o něm raději popovídáme jindy.
Jóga
Před létem, kdy jsem byla myšlenkami neustále někde v budoucnosti a pomalu jsem si přestávala uvědomovat to, co se děje kolem mě, jsem (znovu) začala s jógou. O mých prvních tragických pokusech jsem vám psala v tomto článku a odreagovat se chodím do pražského studia yogAlive, kde jsem se už s několika z vás potkala, za což jsem moc ráda! Lekce jógy máme i ve fitku, ale jedná se spíš o dlouhý strečink než o duchovní zážitek…
Vyzkoušela jsem již několik typů tohoto pradávného cvičení, ale mezi nejsilnější zážitky rozhodně patří čakra jóga, na které jsem byla nedávno v Kavárně co hledá jméno. Když se nám totiž ke cvičení v naprosté tmě spustila mohutná bouřka, neměla jsem slov.
Hubněte chůzí
Jak mnozí možná netuší, samotným zvedáním činek a posilováním se moc zhubnout nedá. Aby se pálil tuk, je potřeba věnovat se kardiu, což je vlastně veškerá aktivita, kdy vám srdce tepe rychleji a začínáte se potit.
Já nejsem velkým fanouškem běhání na pásu (ani toho venkovního) a snažím se co nejvíce hýbat hlavně mimo fitko. Denně nachodím spousty kilometrů, když mi ujede tramvaj, projdu se na další zastávku, všechny schody vycházím, vyhýbám se eskalátorům a když mám čas, raději vyrazím z domu dříve, abych vůbec nemusela využívat MHD.
Všechny tyhle každodenní maličkosti se nasčítají a ve výsledku nás ani nestojí tolik námahy. Zkuste místo online nákupování raději vyrazit do obchodů a odnést tašky hezky v rukou. Nejezděte autem, když nemusíte. Nečekejte na výtah a raději si těch pár pater vyšlápněte. Uvidíte, jak rychle se výsledky dostaví. 
Nemám čas
Často se mě ptáte, jak začít cvičit. Mnohdy následují fráze typu nemám čas nebo nemám dostatek peněz, které ale nejsou nic než výmluvy. Omlouvám se, pokud jsem se vás dotkla, ale z vlastní zkušenosti vím, že obléknout tepláky, nazout tenisky a najít si pár minut na cvičení, může každý z nás. Stejně jako se vším, jde jen o naše priority. Pokud se sebou chcete něco udělat, nemusíte mít členství ve fitku. Zapněte YouTube, najděte si kanál Zuzka Light nebo jakýkoliv jiný a dejte si do těla!
 
Tak doufám, že jsem vám alespoň zčásti odpověděla na vše, co se týká mého cvičení, a určitě mi napište do komentářů, jak jste na tom vy!
 
Cvičíte rádi? Jaký sport je váš nejoblíbenější? 
 
Mějte se krásně,
Veronika
 Always in a hurry
Exit mobile version
Přejít k navigační liště