Site icon VERONIKA

Jak vypadal Barista roku 2018?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ani nedokážu popsat, jak jsem se na uplynulý víkend těšila! Kromě sluníčka, nastupujícího jara a víkendové pohody mě totiž čekala i jedna velká kávová událost. Jako každé jaro, i tentokrát se u nás volil nový baristický král a prostory pražské Pragovky se tak na dva dny proměnily v jeden velký, kávou provoněný ráj.

Barista roku, to je totiž mnohem víc, než jen soutěž těch nejlepších českých baristů. Kromě soutěžních vystoupení bylo na programu i plno zajímavých přednášek, diskuzí a káva po celou dobu doslova tekla proudem. Za celý víkend jsem ochutnala kávy od těch nejlepších českých i zahraničních pražíren (nechyběli ani kluci z mého oblíbeného The Barn) a užívala jsem si tu neopakovatelnou atmosféru, kterou tyhle kávové festivaly vždycky mají.

Kdybych vám tedy měla své dojmy shrnout do pár slov, bylo by to jednoduše na pohodu. Plno pozitivních lidí, úsměvů, skvělých baristů, kofeinu i inspirativních talků, to všechno v industriálních prostorách bývalé továrny vykouzlilo naprosto parádní zážitek. Kromě samotných soutěžících (velká gratulace vítězi Adamu Neubauerovi, v Praze se nám moc stýská!) mě moc zaujalo i povídání o tom, jak se sestavoval tým v Myšákovi, a panelová diskuze o platech v gastru, což je téma, které poslední dobou hýbe kávovým světem.

Navíc mě tu tentokrát čekala i jedna premiéra, jelikož jsem byla pozvaná do diskuze na téma Instagram & kavárny. Nebudu vám lhát, představa, že s mikrofonem v ruce mluvím na pódiu před několika desítkami lidí, mě dost děsila, ale nakonec vše dopadlo nad moje očekávání a celou diskuzi jsem si vážně moc užila. (A upřímně doufám, že vy, co jste seděli v publiku, to máte stejně:)

Zkrátka a dobře, (i přes menší organizační problémy) jsem si letošní ročník Baristy roku vychutnala do posledního doušku. Doslova. A už se moc těším na další kávové festivaly, kde se zase sejdeme se všemi #coffeelovers a společně oslavíme to, jak krásný ten kávový svět vlastně je.

A jak jste si víkend užili vy? Byli jste někdy na baristické soutěži?

Veronika ♥

Exit mobile version
Přejít k navigační liště