Site icon VERONIKA

Bologna

La dotta, la rossa, la grossa.

Vzdělaná, červená a tučná, tři slova, která definují Bolognu, hlavní město italského regionu Emilia-Romagna, naprosto dokonale. Vzdělanost symbolizuje jedna z nejstarších univerzit na světě, kde studoval třeba Dante Alighieri, Petrarca, Erasmus Rotterdamský nebo Koperník, červenou pochopíte v okamžiku, kdy do ulic Bologni vstoupíte a ztratíte se v úzkých uličkách plných rudě zbarvených střech a fasád domů, a přívlastek tučná – pokud jste někdy ochutnali italskou kuchyni – asi není třeba rozvádět.

Kromě výše popsaného a skutečnosti, že je Bologna krásné a historické město, má ale i další nepopiratelnou výhodu, a to její polohu. Cesta vlakem do dalších měst, která chcete v Itálii navštívit, trvá zpravidla do dvou hodin, takže jsme ji zvolili jako strategický bod a nocleh k poznávání Toskánska a okolí. Což – po týdnu stráveném pod italským sluncem – hodnotím jako moc dobré rozhodnutí. A pokud máte s Bolognou stejné úmysly, tady je pár tipů, které se vám na toulkách (nejen) toskánskou krajinou můžou hodit:

Teď už vás nechám kochat fotkami, které jsem během naší cesty nacvakala, a jako vždy připomínám, že tipy na místní kavárny najdete v mapě kaváren a ve výběrech na mém Instagramu @veronikatazlerova.

Exit mobile version
Přejít k navigační liště