VERONIKA

15 tipů, jak si organizovat čas a být produktivní

Máte pocit, že se na vás všechno valí, nestíháte žít a potřebovali byste alespoň týden k dobru, abyste zvládli odbavit všechny úkoly, které na vás křičí z to-do listu? Málo spíte, stresujete se a pořád přemýšlíte nad tím, jak je možné, že jste za celý den zase nic neudělali?

Ani nevíte, jak vám rozumím. Když jsem při práci ještě studovala, tyhle pocity jsem zažívala pravidelně. Postupem času jsem si ale našla způsob, jak se s tím poprat. Naučila jsem se efektivněji plánovat, organizovat si čas a pochopila jsem, že pokud chci být produktivní, musím taky někdy odpočívat. A patnáct tipů, které při práci (na volné noze) považuji za nejdůležitější, jsem vám sepsala do následujících řádků;

Závěrem snad jen to, že všichni se nacházíme v jiné životní situaci, a pokud se teď na home office staráte ještě o malé děti, smekám. Snažila jsem se popsat co nejuniverzálnější rady, a doufám, že vám alespoň jedna z nich pomůže. Zároveň chci ještě zmínit důležitou věc, která se týká produktivity – neporovnávejte se s druhými. Sami víte nejlíp, jestli jste celý den prováleli u Netflixu, nebo byli produktivní. A to, že jste stihli půlku úkolů, co váš kolega nebo kamarád, je úplně jedno. Pokud děláme vše nejlépe, jak v danou chvíli dovedeme, není důvod si cokoliv vyčítat.

Jak si organizujete čas vy? Máte nějaké triky, které vám pomáhají být produktivní? Budu moc ráda, když mi je napíšete do komentářů nebo do soukromých zpráv na mém Instagramu @veronikatazlerova.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál!
Přejít k navigační liště