Site icon VERONIKA

Tipy | Červenec 2021

Tři nové kavárny, oáza na břehu Vltavy, další kus pekárny, kosmetika, knihy a projekty, které mě za poslední týdny oslovily. Červencové tipy jsou tu a mně nezbývá než popřát vám hezké objevování.

KAVÁRNY & BISTRA & RESTAURACE

Tentokrát pro vás nemám jen tipy na místa, která jsem za poslední měsíc objevila, ale i na dvě novinky, na jejichž otevření se těším v následujících dnech a týdnech. Které to jsou?

Pokud jde o kavárenskou scénu, za zmínku stojí nové Café Park Zahrádky, mnou znovuobjevená kavárna v multifunkčním prostoru prostor39, Goodlok, kde vám kromě kafe nabídnou i parádní freshe, nebo kavárna v Čapadle, nově vzniklé (gastro) oáze na břehu Vltavy.

Z pekáren mám pro vás pak tip na Další Kus, sesterský podnik vyhlášeného Kus koláče, a co se týká avizovaných novinek, sedmnáctého srpna otevře nové Manifesto na Andělu (původní se s námi už rozloučilo) a na Kampě vzniká nový Skauťák.

KOSMETIKA

Z beauty světa bych té něžnější půlce z vás dnes chtěla doporučit matující rtěnku Yves Saint Laurent Tatouage Couture (mám odstín Deep Nude), která na rtech vytváří krásně sametový efekt a jejíž nanášení je díky speciálnímu štětečku fakt jednoduché, a tužku na rty YSL Dessin des Lèvres v odstínu Le Nu. Ta zabraňuje rozpíjení rtěnky a já ji na vykreslení rtů používám i v případě, kdy si nanáším jen nenápadný lesk.

Dál mám pro vás tip na paletku očních stínů Smashbox Cover Shot Eye Palette, která má tak parádně sestavené odstíny, že s ní vykouzlíte líčení na jakoukoliv příležitost. Na fotce je neutrální odstín Matte.

A posledním kosmetickým tipem je povzbuzující roll-on Aēsop Body Ginger Flight, který nanáším na pulzující části těla, kdykoliv se cítím unavená nebo ve stresu. Nevím, nakolik je to placebo a nakolik skutečný efekt, ale jeho antistresové účinky jsou (alespoň v mém případě) znát.

MIŠMAŠ

Červencový tip s nejhezčím posláním za mě rozhodně vyhrává e-shop s kávou Na dno šálku, který jsem před pár týdny objevila díky podcastu Follow Your Magic. Nákupem v něm uděláte radost nejen sobě, ale i druhým, protože obchod věnuje z každého prodaného kusu 5 % na dobrou věc, jedné z neziskových organizací v iniciativě Když můžu, pomůžu. Dobrý kafe + dobrý pocit = VSL.

Co se týká knižního světa, i když jsem vám před pár dny sepsala rovnou patnáct tipů na letní čtení, mám pro vás dnes ještě dva bonusové. Prvním z nich je kniha Listopád od Aleny Mornštajnové, kterou jsem přečetla jedním dechem, a druhým web Ulov knihu, vyhledávač sdružující nabídku online antikvariátů a dalších prodejců na jednom místě.

A na závěr dnešního článku mám pro vás tip na crossbody značky Pieces, nejpraktičtější kabelku na cestování, jakou ve své sbírce mám. Doprovázela mě po celou Mallorcu a tuším, že to nebyla naše poslední společná cesta.

TELEGRAFICKY

 

A pokud by vás zajímaly další tipy, všechny kavárenské novinky pravidelně doplňuji do mapy kaváren, doporučení na podcasty a weby do tohoto článku a vše samozřejmě sdílím i na mém Instagramu @veronikatazlerova.

Exit mobile version
Přejít k navigační liště