Site icon VERONIKA

Těším se, až…

Nejkrásnější dny z dovolené jsou ty, kdy dovolená ještě nezačala. Alespoň tak to tvrdí holandští experti na sociální vědy, kteří zkoumali účinky dovolené na psychiku lidí. V jejich studii došli k závěru, že nejšťastnější jsme předtím, než na cestu vůbec vyrazíme, a to díky obyčejnému těšení se. Těšení se na nové zážitky, chutě, chvíle klidu, objevování nových míst. Jinými slovy největší přínos volna je v tom, že se na něj těšíme.

Těšení se na něco nebo na někoho je slovy spisovatele Zdeňka Hanky to nejkrásnější trápení a já nemůžu než souhlasit. Těšení se nám pomáhá přečkat špatná životní období a dává nám naději, že jednou bude líp. Díky těšení se prožíváme vysněné chvíle intenzivněji a vážíme si jich víc, než když nám spadnou z nebe.

A právě těšení se je v téhle zvláštní době způsob, který mi pomáhá udržet si dobrou náladu. Postupně jsem si začala zapisovat vše, co mi dělalo radost v době předcovidové a čím začnu, jakmile to bude možné. Je to takový můj osobní seznam malých velkých radostí, činností, které jsem dřív považovala za samozřejmost, i věcí, nad kterými by mě před rokem ani nenapadlo přemýšlet.

Těším se, až…

Na co se těšíte vy?

Exit mobile version
Přejít k navigační liště