Site icon VERONIKA

Rozmarné léto

Je brzké pondělní ráno a já jsem právě na zahrádce kavárny Pražírna, kde je v tuhle ranní hodinu božský klid. Sedím tady u malého dřevěného stolku, v ruce svírám hrnek s kafem a konečně mi dochází, že je léto. A i když už to brzy budou skoro dva měsíce, co jsem zvládla poslední zkoušku a začaly mi vytoužené „prázdniny“, celý červenec jsem byla v jednom kole a na tyhle chvíle, na který jsem se tak těšila, jaksi nebyl čas.

Léto pro mě poslední roky totiž neznamená jen příležitost vycestovat a odškrtávat si jednu zemi za druhou. Víte, že cestování miluju, a kdyby mě někdo pozval na roadtrip po krásách Ameriky, hned bych jela, ale ze všeho nejvíc jsem se těšila právě na tyhle úplně obyčejný dny. Dny, kdy si ráno sbalím počítač, sluneční brýle a vyrazím pracovat do některé z pražských kaváren. Kdy budu mít čas vymýšlet bláznivé projekty, psát texty pro vás, pro magazíny, do kterých pravidelně přispívám, i pro jednu českou rodinnou firmu, které dělám copywriting. Kdy mě nebude stresovat, že nemám čas udělat fotky, ale budu si focení i následnou editaci užívat.

Jak už asi víte, neodděluju život pracovní a soukromý. Nevadí mi pracovat i o víkendech a to, co mi vydělá na jídlo a na nájem, bych spíš než prací nazvala životním stylem. A právě léto je pro mě vždycky taková malá ochutnávka toho, jaké to bude, až dodělám školu. Až získám společností tolik uctívaný titul a budu tak mít nějaká zadní vrátka pro budoucnost. Až budu mít víc času, který od října do jara tolik postrádám.

Konečně jsem totiž začala na chvilku zase trochu žít. Moje dny nejsou jen ve znamení práce a školy, ale najednou mám čas i na víkendové výlety po Čechách, letní festivaly nebo kafíčka s mými nejbližšími. Neusínám s panikou, kolik jsem toho zase nestihla udělat, ale těším se na další den, kdy si postupně, úkol po úkolu, odškrtám vše, co jsem si naplánovala.

A když teď celé léto na sociálních sítích vídám všechny ty dokonalé fotky z exotických destinací, měla jsem potřebu vám napsat, že i léto strávené v každodenní rutině může být fajn. Že nemusíte utratit miliony za letenky na Bali, protože i na noc ve stanu uprostřed lesa budete ještě dlouho vzpomínat. Že život se nedělí na letní měsíce a zbytek roku, pokud budete dělat to, co vás baví a naplňuje.

Veronika ♥

Exit mobile version
Přejít k navigační liště