Site icon VERONIKA

Nahradí nás AI?

Otázka není jestli, ale kdy a jak moc.

Nová studie od IBM říká, že 40 % pracovníků se bude muset kvůli vzestupu umělé inteligence rekvalifikovat. Současně tvrdí, že do 3 let budou zaměstnavatelé upřednostňovat lidi, kteří umí pracovat s generativním AI. Týká se to nás všech – nás – bílých límečků. Marketing, management, HR, administrativa, obchod. Všichni se, ať se nám to líbí, nebo ne, musíme naučit promptovat.

Nahání vám to husí kůži? Dost možná úplně zbytečně. Pokud AI dáte šanci, zjistíte, že je to skvělý sluha, který vám pomůže s rutinní nudou a vystřelí vaši kreativitu do nebeských výšin. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Pár tipů, kde se v oblasti AI vzdělávat jsem vám sepsala v tomto článku, a pokud máte věk na vysokou, tak sdílím jednu podpultovou informaci, že zatímco se vedou diskuze, jestli do škol patří umělá inteligence a jak zabránit tomu, aby ji studenti používali, na mojí alma mater VŠKK vzniká AI Lab, v rámci kterého budou mít studenti přístup k open source technologiím a výkonným počítačům, aby se mohli učit a zkoušet, jak si díky AI usnadnit práci v kreativním průmyslu.

Takže jestli vás některý z oborů na VŠKK láká, věřte mi, má smysl tam jít studovat. Já jsem toho (doufám) dobrým důkazem.

Exit mobile version
Přejít k navigační liště