Site icon VERONIKA

Na Vánoce nemusíte vůbec nic

Koledy vyhrávají, kurýři nestíhají a obchodní centra zažívají žně. Čtyři dny do Vánoc. Čtyři dny na to pořídit všechny dárky, napéct patnáct druhů cukroví, poklidit byt, nazdobit stromeček… Stres graduje a vy od rána do noci přemýšlíte nad tím, co všechno do čtyřiadvacátáho ještě musíte stihnout. Poznáváte se?

Tak bych vám dnes chtěla říct jednu důležitou věc. Nemusíte.

Nemusíte vůbec nic. Nemusíte péct cukroví. Nemusíte kupovat stromeček. Nemusíte vymýšlet hyperoriginální dárky. Jestli to chcete dělat, protože vám to dělá radost, jen do toho. Ale jestli kvůli tomu nespíte a vystresovaně pobíháte po obchoďácích… Stojí vám to za to?

Podstata Vánoce netkví v dokonale odškrtaném to-do listu a hromadách balicího papíru. To nejdůležitější je být spolu. A je úplně jedno kde a kolik vánočních rekvizit máte kolem sebe. Dárky nejsou soutěž v originalitě a v co nejvyšší cenovce, ale symbol toho, že na blízké myslíme. Že jsme si na ně vzpomněli a jsme tu pro ně.

Tak se zkuste na chvíli zastavit a popřemýšlet nad tím, co do Vánoc skutečně (ne)musíte stihnout. A jestli vám (stejně jako mně) ještě pár balíčků chybí a nechcete darovat nevhodný dárek nebo neosobní obálku s penězi, vsaďte na jistotu a kupte dárkovou poukázku do Notino. Máte ji u sebe do vteřiny a místo lovení dárků na poslední chvíli se můžete věnovat tomu, na čem vám opravdu záleží.

 

Exit mobile version
Přejít k navigační liště