Site icon VERONIKA

Jak to funguje v coworkingu aneb (spolu)práci zdar

Když jsem koncem října seděla ve Františkánské zahradě a psala vám článek o tom, jak se změnil můj přístup k celé té zvláštní době, ve které od března žijeme, cítila jsem, že začíná přituhovat. A to doslova. Teploty klesaly níž a níž a mně bylo jasné, že musím vymyslet plán B, protože trojkombinace kafe z Myšáka, zahrada a veřejné záchody, která mi při první vlně částečně suplovala zavřené kavárny, už moc dlouho udržitelná nebude.

Jestli mě sledujete nějakou dobu, asi už víte, že práce z domova pro je mě noční můra. Nehledě na to, že můj domov rovná se jeden pokoj o pár metrech čtverečních, potřebuji režim. Vypadnout z bytu a vrátit se, až když mám hotovo. Vysedávat v kavárnách, vnímat okolní ruch, potkávat zajímavé lidi a podněcovat kreativitu, bez které bych nebyla schopná stvořit vůbec nic. A co si budem povídat, koukání do bílé zdi jejímu proudění moc nepomáhá.

Tak jsem si jednoho upršeného odpoledne, kdy jsem měla co dělat, abych před neohlášeným deštěm uchránila sebe i počítač, co mi ležel na klíně, naštvaně přiznala, že je ze mě oficiálně freelancer-bezdomovec a že potřebuji kancelář. Povolala jsem na pomoc Google a Facebook a po chvilce studování cen za pronájem, během které jsem pomalu, ale jistě začínala propadat zoufalství, na mě vyskočila ta nejlepší zpráva, jaká v danou chvíli mohla – coworkingy jely dál! Dodnes nevím, jakou šťastnou náhodou unikly z vládního hledáčku, ale nehodlala jsem se tím víc zabývat a brala jsem to jako znamení, že konečně nastal čas k jejich vyzkoušení, na které jsem si myslela od té doby, co jsem dokončila školu.

Po krátkém průzkumu ve skupině #HolkyzMarketingu nakonec padla volba na WorkLounge v Karlíně a teď už je tomu už víc než měsíc, co den co den vysedávám v pohodlných gaučích, užívám si výhled na střechy Karlína a jsem nejšťastnější, že můj život (alespoň ten pracovní) má zase pevný řád.

A jelikož mi od vás na Instagramu stále chodí dotazy na to, jak to v coworkingu funguje, mám pro vás pár malé shrnutí toho, co mi WorkLounge nabízí a proč ho teď doporučuji všem freelancerům, které potkám;

Vrátím se zpátky do kaváren? Vrátím. Ale výhody, které mi coworking přináší, chci využívat dál. Neomezený přístup, zázemí pro práci, skvělá atmosféra a komunita lidí, co vidí svět stejnýma očima, by mi chyběly. Ideální je pro mě kombinace obojího a jsem moc ráda, že mě lockdown přiměl udělat krok, který jsem neustále odkládala.

Jestli taky děláte sami na sebe a nejste zarytí introverti, moc vám práci v coworkingu doporučuji. Většina nabízí kromě dlouhodobého členství i jednorázový denní vstup a ve WorkLounge (a určitě i na dalších místech) máte možnost dne na zkoušku, během kterého si můžete zdarma vyzkoušet, jak se vám bude v coworkingu pracovat.

Tak koukněte, kam to máte nejblíž, a (spolu)práci zdar!

Exit mobile version
Přejít k navigační liště