Site icon VERONIKA

5 důvodů, proč vyzkoušet sólo cestování, a jak se při tom necítit sám

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Láká vás sólo cestování, ale nemáte dost odvahy udělat první krok? Bojíte se, že se budete cítit osamělí nebo že se vám na cestě něco stane? Hoďte pochybnosti za hlavu a prostě to zkuste. Uvidíte, že nebudete litovat!

V tomto článku vás nechci přesvědčovat o tom, že je sólo cestování lepší než cestování s rodinou a přáteli. Je to totiž jak srovnávat jablka s hruškama. Nejde to. Je to úplně jiný zážitek. Každý typ cestování má svá pozitiva i negativa. Každý v sobě skrývá něco skvělého a něco, co nám může nahánět strach.

Dnes vám chci jen vyvrátit pár mýtů, které se neustále opakovaly ve zprávách, co mi od vás chodí na Instagramu, a ukázat vám, proč si myslím, že by si cestování sólo měl zkusit každý z nás. Mám pro to totiž hned několik důvodů:

Abych k vám ale byla zcela upřímná, sólo cestování není samo o sobě plné nezapomenutelných zážitků. Musíte vynaložit trochu úsilí, abyste měli po návratu na co vzpomínat. Můžete strávit týden zavření na Airbnb, chodit na kafe do Starbucks a odpoledne nakupovat v Zaře, ale z dané země a její kultury nepoznáte vůbec nic. A to myslím, nechce nikdo z nás. Proto tu pro vás mám teď pár tipů, jak se při sólo cestování necítit sám, seznámit se s novými lidmi a vytěžit z cesty maximum:

Suma sumárum, cestování na vlastní pěst vám dá mnohem víc, než byste si možná mysleli. Budete odkázáni jen sami na sebe, budete se muset vypořádat s nečekanými situacemi, ale i sami se sebou. Budete nuceni vystoupit ze své komfortní zóny, za jejíž hranicemi na vás čeká pořádná dávka skvělých zážitků i lidí. Vytvoříte si nová přátelství po celém světě a věřím, že na každý výlet budete ještě dlouho vzpomínat. Jediné, co zbývá, je překonat strach a udělat první krok. Tak se konečně přestaňte bát a udělejte ho.

Vyzkoušeli jste už sólo cestování, nebo se k tomu pořád odhodláváte? Co vás na něm přitahuje a z čeho máte naopak strach?

Veronika ♥

Exit mobile version
Přejít k navigační liště