Site icon VERONIKA

15 tipů na podzimní čtení

Dám Vám jednu hádanku. Představte si, že venku padá podzimní listí, dešťové kapky hlasitě bubnují na okno a Vy sedíte zachumlaní v měkoučké dece, hřejete si ruce o horký hrnek skořicového čaje a k dokonalosti Vám chybí už jen jediná věc. Co je to?
Pokud jste na stejné vlně jako já, určitě už odpověď dávno znáte. Knihy, čtení, šustění a vůni papíru a všechny ty napínavé příběhy, které skrývají, jednoduše miluji, a proto jsem si pro Vás dnes připravila další várku tipů, která Vám (doufám) zpříjemní i ten nejupršenější podzimní den. Tak honem popadněte zápisník a jdeme na to!
Osm – Jestli jste rok zpátky hltali řádky bestselleru Bábovky, nová kniha Radky Třeštíkové Vás pohltí. Má všechno, co kniha předchozí, a možná ještě něco navíc. Baví mě spletité příběhy, postavy, ve kterých se najde každý z nás, a lehce detektivní zápletka, která Vám nedá spát. Ideální kniha na upršený podzimní večer.
Dělám si to sámBýt sám sebou je nová černá! Kniha, která Vás má hlavně pobavit, je určená všem, kteří neustále všechno analyzují, nad vším až moc přemýšlí a nikdy si nejsou tak docela jistí, zda mají život pod kontrolou. Vidíte se v tom? Já víc než dost (opička s rukama přes oči)
Čtyřhodinový pracovní týden – S koncem léta přichází i povinnosti, práce a rutina. Co ale letos udělat něco jinak? Sebrat odvahu a odhodlat se ke změně? Najít si více času na sebe, rodinu a přátele? Zní to dobře? Tak do toho!
Pravý leopardí kožich – Hana Kolaříková má jedinečný slovník a styl a ženskýma očima zpracovává téma, které je víc než aktuální. Tenhle působivý román o ženě, která se po smrti dítěte ocitá ve zlomové situaci, Vás, milé dámy, jen tak nepustí.
Můžeš vše, co chceš – Já to říkám pořád. Sněte, věřte a žijte život, který budete milovat.
Zázračný úklidRuku na srdce. Kdo z nás má doma jen to, co opravdu potřebuje? Komu nezabírá polovinu skříně oblečení, které si už nikdy nevezme na sebe? A na koho z poliček nepadají staré lístky na koncert, malinkaté Eiffelovky, prázdné flakonky od parfémů a bůhvíco ještě? Já se k téhle hrstce minimalistů bohužel hlásit nemohu. Ale klidnou mě ten chaos (nebo bordel, chcete-li) rozhodně nenechává…
Rukověť bojovníka světlaPaulo Coelho si mě podmanil před několika lety skvělou knihou Poutník a s jedinou výjimkou jsem doposud hltala každé další dílo, které autor vydal. Tentokrát prostřednictvím inspirativních krátkých textů ponouká čtenáře, aby dokázal žít své sny. A to já mám moc ráda.
Muž jménem Ove – Moc milá kniha o morousovi, který má ale srdce na pravém místě. Pobaví, dojme a odkryje kus z nás samotných. Krásný příběh.
Pěna dní – Předloha stejnojmenného filmu (s dokonalou Audrey Tautou v hlavní roli) skrývá neobvyklý příběh plný radosti i smutku, který Vás chytne za srdce. Občas sice musíte číst mezi řádky, ale o to větší zážitek budete mít. Bláznivě nádherný děj.
451 stupňů Fahrenheita – Jedinečné dílo, které inspirovalo Orwella při psaní románu 1984, je jakousi temnou vizí budoucnosti, ve které vítězí povrchní kultura masových médií nad přemýšlivou společností uznávající hodnotu knih. A i když byla kniha napsána již před více než šedesáti lety, je v dnešní době až děsivě aktuální…
Taste of Prague Foodie Map – Zuzi a Jan, nejlepší foodies, které znám, vydali již druhého průvodce těmi nejlepšími pražskými podniky a je to opět velká paráda. K sehnání je sice jen v angličtině, ale i tak ho prostě musíte mít!
Praha noir – Čtrnáct předních českých autorů, čtrnáct tajemných povídek. Kniha, kterou dal dohromady literární kritik Pavel Mandys, navazuje na noirovou řadu newyorského nakladatelství Akashic Books a ukazuje ulice Prahy tak, jak je neznáte.  
Tržiště – Ne, nedávám ji sem jen proto, že mám nekontrolovatelnou slabost pro farmářské trhy. Tohle nevšední dílo Vám prostřednictvím deseti jedinečných postav ukáže deset úhlů pohledu, jak vyprávět jeden příběh. Nudí Vás staromódní čtení od začátku do konce? Přeskakujte kapitoly, čtěte na přeskáčku, vše je povoleno!
Šlehačková oblaka – Autorka blogu TerezaInOslo, jednoho z prvních blogů, které jsem pravidelně četla, vydává knihu. Vypráví příběh o tom, jak překonávat překážky, nevzdat se a následovat své sny a já se už moc těším, až si řádky téhle novopečené maminky přečtu!
Peníze, nebo život – Co byste si vybrali Vy? Doufám, že po přečtení této inspirativní knížky už budete mít jasno.
 
A na jaké další knížky máte zálusk Vy?
Veronika ♥

Exit mobile version
Přejít k navigační liště