Site icon VERONIKA

Photo Diary || Únor 2020

Může mi někdo prosím vysvětlit, jak se to stalo, že už je březen? Od začátku semestru zase moc nestíhám žít a mám pocit, že poslední týdny jen piju kafe, koukám do počítače a dny plynou, ani nevím jak. O to víc se pak vždycky těším na psaní měsíčního Photo Diary, kde si připomínám všechno hezký, co mě potkalo, a dojde mi, že toho bylo vlastně mnohem víc, než se mi zpětně zdá.

Takže jestli vás zajímá, kde všude jsem byla, co za knihy jsem přečetla nebo jaké nové kavárny jsem objevila, tady je můj měsíc v obrázcích.

Za těch pár let, co jsem na volný noze, jsem už celkem vypozorovala, kdy dokážu být produktivní a kdy naopak nemá cenu se o jakoukoliv aktivitu ani pokoušet. Nejkreativnější jsem vždycky ráno a dopoledne a práci musím dělat mimo domov, ideálně v kavárnách, kde se mi píše a tvoří ze všeho nejlíp.? Odpoledne mám pak většinou schůzky a pokud jde o administrativu, maily, editaci fotek a další srandy, tak ty si zase nechávám na večer, kdy můj mozek už jede na autopilota a žádný velký výkony od něj neočekávám. No a se začátkem semestru, kdy mi moje dopolední kreativní bloky opět zaplnily přednášky, teď vstávám v půl šestý, abych si ještě před školou stihla trochu popracovat, a děkuju všem těm úžasnejm baristům a kavárnám, kde mi napumpujou kofein do žil ještě před osmou ranní. Tady třeba konkrétně kavárně Tvoje máma.

S Domčou jsme si daly pracovní dopoledne v Super Tramp Coffee.

Kousek Francie v Praze a moje pravidelná zastávka před páteční francouzštinou. Do pekařství La Petite France chodím už několik let pro jejich 100% žitný chléb a za mě je nejlepší široko daleko.

Nová kavárna Café Radost na pražském Žižkově. Interiér krásný, jen slečně baristce by trocha radosti a kávového know-how neuškodila:)

Další novinkou na kávové scéně je Traffik Coffee & Sandwich, ze kterého jsem naopak nadšená. Kombinace japonskýho minimalismu s berlínským street artem mě moc baví!

A nemůžu nezmínit ani Můstek Parallel Station, která se z ničeho nic objevila uproštřed turistický tepny. Spousta míst k sezení, zajímavej interiér a dobrý kafe, za který nedáte půlku výplaty. Za mě velký dobrý!

Po dlouhé době v I Need Coffee

A ve SWIM space, kam musím rozhodně chodit častěji!

S Andym jsme v únoru nahráli několik nových epizod Stylish Coffee Podcastu, takže pokud jste je ještě neslyšeli, tady to můžete napravit:)

Další pracovní session, tentokrát s Diddie v Cacao Prague

Pracovní ráno v Lights Coffee.

Celodenní sezení u počítače a na přednáškách se snažím kompenzovat alespoň jógou a řeknu vám, že je to úleva jak po fyzické, tak psychické stránce. Chodím teď do Dům jógy na Andělu a každá lekce, kterou jsem zatím vyzkoušela, byla skvělá.

Kromě klasických lekcí mě moc baví i aerojóga, která se cvičí v závěsných hamakách a skvěle si při ní protáhnete celé tělo a posílíte ruce. Doporučuju vyzkoušet i úplným začátečníkům, fakt se není čeho bát:)

Jedna z mých nejoblíbenějších kavárno-kanceláří, Spell Coffee v Jindřišské

Bakalářka session ve vinohradské Spižírně 1902.

Návštěva mého milovaného Lula Vintage Store, odkud jsem samozřejmě neodešla s prázdnou

A když už jsme u toho nakupování, před pár dny jsem díky spolupráci objevila vyhledávač módy Modio, kde najdete kousky z různých e-shopů i kamenných prodejen přehledně na jednom místě. Navíc zaznamenává vývoj cen různých obchodů a dozvíte se tak, jestli se jedná o skutečnou slevu, nebo jen marketingový trik. Good job!

První letošní farmářské trhy na Jiřáku 

Rodinná oslava v Café Savoy.

V únoru se v Pragovce tradičně volil nový baristický král na soutěži spojené s festivalem výběrové kávy Barista roku. Já jsem tam tentokrát bohužel byla jen na skok, ale i tak jsem stihla ochutnat spoustu výbornýho kafe od českých i zahraničních pražíren a nasát jedinečnou atmosféru, kterou tenhle kávový svátek vždycky má. Vítězem se letos stal Vojta Růžička z brněnského The Roses Beer & Coffee, Baristu junior vyhrála Kristýna Krejčová a Brewers Cup ovládl Tomáš Taussig. Velká gratulace!

Kolik kafe je moc kafe?

Dalším nováčkem mezi pražskými kavárnami je Skándinávií inspirované Kikkaffe, které stojí na udržitelnosti, kvalitě a férovém přístupu, za což mu moc fandím. Všechny další (i mimopražské) novinky vám samozřejmě průběžně doplňuju do mapy kaváren, tak ji nezapomeňte pravidelně kontrolovat:)

Po hodně dlouhé době mě kamarádka vytáhla do kavárny Hlína v Kampusu Hybernská a překvapilo mě, že o tomhle pokladu ještě pořád ví jen hrstka lidí. Nejvyšší čas to změnit!

Cukrárna Myšák

Moc milé odpoledne, které pro vybrané blogery a novináře připravila Bioderma při příležitosti představení nové řady Pigmentbio bojující proti pigmentovým skvrnám.

A zase ten Myšák

Další místo, který by si rozhodně zasloužilo větší pozornost, je vinohradský RONIN coffee spot. Všichni povinně na kafe!

Nedělní chvilka bakalářky…

Sehnat dobrý kafe na Andělu je pořád celkem oříšek, takže velký díky, Cafe Tone!

Jak už jsem vám psala, volný víkendy a cestování jdou teď mimo mě, ale krátce před začátkem semestru jsem stihla vyjet alespoň na dva dny do toho našeho lesního království, kde v létě pořádáme tábor pro děti. Zima byla sice jak na Sibiři, ale skvělý lidi, příroda a spousta legrace mi to tisíckrát vynahradili. Děkuju za tenhle mrazivej getaway

A po víkendu zase zpátky k hadím botám, kavárnám a pražskýmu životu.

Veru tip na závěr: v Bistru 8 na Letné mají nekonečný kafe!

Jak jste si únor užili vy? Kdyby vás zajímalo víc střípků z mého života, můžete mě sledovat i na Instagramu, kde mě najdete jako @veronikatazlerova.

Veronika

Exit mobile version
Přejít k navigační liště