Site icon VERONIKA

Obrigada, Lisboa

Cestování do měst, kde jsem nikdy nebyla, miluju. Ještě radši mám ale návraty, kdy už nemám potřebu obíhat všechna místa, co doporučují cestovatelské blogy, a jen se ztrácím v zapadlých uličkách, vzpomínám, povídám si s místními a užívám si čas, kdy mám možnost na chvíli zpomalit a jen tak být.

A přesně o tom byl náš lisabonský únik. Únik do světa zdobeného kachličkami azulejos, pocukrovaných pastéis de nata a výhledů, které vám vezmou dech. Do světa, kde se ulicemi linou tóny písní fado. Do světa, který vám při usrkávání ranního espressa dá na okamžik zapomenout, v jakém blázinci poslední měsíce žijeme.

Co vám budu povídat, bylo to krásný. Pomalý. A doufám, že se mi v následujících vteřinách podaří předat trochu té portugalské pohody a sluníčka i vám. Užijte si fotky a jestli vás Lisabon zláká, na konci článku najdete tipy na vše, co stojí za to navštívit, ochutnat a zažít.

Obrigada, Lisboa.

Chystáte se do Lisabonu?

Jestli vám Lisabon učaroval tak jako mně, na závěr mám pro vás tradičně malého průvodce a tipy, jak si cestu (až to bude možné) co nejvíc užít.

Pokud hledáte ubytování a chcete být součástí místního života, doporučuji složit hlavu ve čtvrti Bairro Alto. To je jedna z nejbarevnějších částí města a noční život tu (když zrovna není celosvětová pandemie) jede ve velkém. My jsme si přes Airbnb rezervovali tenhle krásný apartmán a můžu jen doporučit. Jestli naopak pokukujete po něčem klidnějším a láká vás historie, zvolte čtvrť Alfama.

Co se týká míst, která si podle mě nesmíte nechat ujít, navštivte čtvrť Belém a ikonickou pekárnu Pastéis de Belém (z centra se tam dostanete tramvají), Time Out Market, LX Factory a přilehlé Village Underground, nádhernou historickou čtvrť Alfama, tajný bar na střeše parkoviště, bleší trh Feira da Ladra a jestli budete mít čas, udělejte si vlakem výlet do pohádkového města jménem Sintra.

Při první návštěvě Lisabonu můžete také zajít na nějakou free walking tour, v rámci které vám průvodce ukáže vše, co stojí za vidění, nebo si stáhněte do telefonu tyhle užitečné mapky a procházejte se podle nich.

No a když už jsme u těch map, do mapy kaváren jsem vám uložila spoustu tipů na ty nejlepší lisabonské kavárny a do seznamu vintage obchodů jsem zaznamenala místa, kde seženete krásné kousky z druhé ruky.

Veronika

Exit mobile version
Přejít k navigační liště