Site icon VERONIKA

Narozeninová pohádka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak jsem zase o rok starší. Poslední zářijový týden jsem oslavila dvaadvacet, ale místo toho, abych jako poslední roky celý den pobíhala po Praze a za pochodu zvedala telefony a odpovídala na zprávy, jsem se tentokrát rozhodla zpomalit a na chvilku zapomenout na všechno, co mě se začátkem semestru čeká. A tak jsem si minulou středu sbalila svých pět švestek a odjela na tři dny do kouzelného hotelu Miss Sophie’s v Olomouci.

Nevím, jestli vám tu dokážu dost dobře popsat, jak moc jsem tenhle krátký výlet užila, ale kombinace nádherného babího léta, dlouhých hotelových snídaní, procházek úzkými uličkami a objevování místních kaváren, byla naprosto dokonalá a já pořád nechápu, čím jsem si takové narozeniny zasloužila.

Hotel Miss Sophie’s byl totiž jako vystřižený z pohádky – postel s nebesy, ve kterých byla zapletená drobná světýlka, prostorná koupelna zdobená původními kachličkami, dřevěný nábytek, kuchyňský koutek a velká okna s výhledem na barevné střechy Olomouce. Zkrátka a dobře, všechno co potřebuje (a o čem sní) každá holka na týhle planetě.

Samotnou kapitolu pak tvoří moje milovaná rána, protože na ta v Miss Sophie’s budu ještě dlouho vzpomínat! Součástí hotelu je totiž i kavárna, kde se formou švédských stolů podávají snídaně. Kafe tu berou z pražírny (a mé bývalé práce) La Bohéme Café a v nabídce samozřejmě nechybí ani slavné olomoucké tvarůžky. No a aby toho nebylo málo, snídani si můžete vychutnat na zahrádce ukryté ve vnitrobloku. Řekněte sami, co víc si přát?

Kromě snídaní jsme v Olomouci stihli i procházky úzkými uličkami a parky, výlet na Svatý Kopeček, odkud jsme pozorovali nádherný výhled na podzimní krajinu, a prolézání starých antikvariátů (Dala jsem si totiž za úkol najít pro bráchu k narozeninám starý zpěvník s písničkami k táboráku. A povedlo se!). Jako průvodce městem nám skvěle posloužil tenhle článek, takže pokud se do Olomouce taky chystáte, doporučuju mrknout.

No a jak asi tušíte, nemohla jsem si nechat ujít ani příležitost objevit pár nových kaváren a podniků. Za ty tři dny jsme kromě Sophie’s Café, kde jsme bydleli, navštívili i vyhlášené KAFE JAK LUSK, Café La Fée s příjemnou zahrádkou ve vnitrobloku, Café na cucky a kavárnu Konvikt, která se nachází v jádru barokního jezuitského konviktu ze sedmnáctého století. Ta mě dostala nejen výbornou kávou, ale i interiérem plným náboženských motivů a velkou zahradou s lampióny. Prostě nádhera!

Na oběd pak hned několikrát padla volba na nedaleký Long Story Short Hostel, který mi atmosférou i designem v mnohém připomínal můj milovaný Berlín. A za to jejich parádní venkovní sezení dávám deset z deseti.

Suma sumárum, Olomouc byla nádherná. Plná skvělýho kafe, barevného listí a pohádkových rán. A já už se nemůžu dočkat, až se tam (a do Miss Sophie’s) zase někdy podívám.

Veronika ♥

Exit mobile version
Přejít k navigační liště