Site icon VERONIKA

Moje Vánoce

Rok se s rokem sešel a už tu máme zase Vánoce. Čas, který je pro některé symbolem lásky, klidu a přátelství a pro další noční můrou, která na ně křičí ze všech billboardů, reklam v televizi i nákupních center. A jak tomu tak v tom našem blogerském světě bývá, i já jsem se rozhodla, že se s vámi o pár mých vánočních radostí podělím. Než ale si ale vytvoříte idylickou představu toho, jaká vánoční klišé vám v následujících řádcích popíšu, musím vás upozornit, že moje Vánoce nejsou zas tak tradiční. Nejím cukroví, nepiju svařák a nejsem doma, jak by se (prý) slušelo. Posbírala jsem vzpomínky z dětství, přidala špetku amerických filmů, vzala v potaz jistá omezení i rodinnou situaci a vytvořila si Vánoce à la Veru.

A i když na mě většina lidí, co tráví celé svátky doma s rodinou a plní si břicha smaženým kaprem a lineckými rohlíčky, kouká s velkým údivem, snažím se sama sebe přesvědčit, že na tom není nic špatného. Že si můžu užít Vánoce i jinak, než je zvykem. Než “bych měla“.

No a tak tu pro vás mám dnes seznam toho, co mám na Vánocích ráda. Na co se každý rok tak těším, i toho, co zas tak kouzelné není, ale dělat to musím. A moc doufám, že vám, kdo taky netrávíte svátky podle “pravidel“, tenhle článek pomůže uvědomit si, že v tom nejste sami. Že se nemusíte nutit do věcí, které vám nedělají radost, jen proto, že to tak dělají všichni. Že si užijete Vánoce a nebudete se cítit špatně, až vám přátelé budou vyprávět, jak dokonalé Vánoce se svou dokonalou rodinou zase strávili. Ze všeho nejdůležitější totiž je, abyste si je užili vy.

Jak budou vypadat ty moje Vánoce?

A jak budou vypadat vaše Vánoce? Jaké tradice a zvyky dodržujete? Co máte na období svátků nejradši?

Veronika ♥

Exit mobile version
Přejít k navigační liště