VERONIKA

Lepek || Zlo, nebo promyšlený marketing?

Každý den útočí na naše zdraví, tiše a neustále ničí náš organismus a do těla si ho paradoxně vpravujeme vědomě a dobrovolně. O čem je řeč? O lepku. Nenápadném viníku celiakie, nemoci, jejíž výskyt v posledních letech strmě stoupá. Jenže… opravdu je lepek takové zlo, jak nám ho dnešní doba prezentuje? Nebo se jedná jen o skvěle promyšlený marketing?

Elite Bloggers – Content Marketing

Jak jistě víte, o zdravé stravování se zajímám už nějaký ten pátek. A troufám si říct, že toho za tu dobu už vím celkem dost. Když mi ale před nějakou dobou přišla nabídka dozvědět se trochu víc i o lepku, jehož negativní účinky na mě teď křičí takřka ze všech stran, byla to pro mě skvělá příležitost rozšířit si obzory a předat vám zase něco nového. Aby bylo jasno, nejsem zastáncem žádných zázračných pseudo diet a trend gluten-free není výjimkou. Nicméně, i proto jsem se v rámci kampaně Květen měsíc bez lepku rozhodla tohle téma prozkoumat víc do hloubky a informovat o mýtech spojených s bezlepkovou dietou i vás.

Než se však  vrhnu na samotná onemocnění, bylo by fajn definovat si, co to ten lepek vlastně je:

Lepek je bílkovina obsažená v různých druzích obilovin, jako je pšenice, žito, ječměn a špalda. Lepek díky svým vlastnostem zajišťuje pružnost těsta a nadýchanost pečiva, působí jako pomyslné lepidlo, které udržuje jednotlivé složky pohromadě.

A jak je to s jeho škodlivostí?

Lepek člověku, kterému byla diagnostikována celiakie, poškozuje tenké střevo a to pak nedokáže správně vstřebávat všechny potřebné živiny. Organismu proto chybí spousta důležitých látek a nemůže fungovat zdaleka tak, jako tělo zdravého člověka, na což se mohou nabalovat další vážné zdravotní komplikace. U dětí se pak celiakie projevuje opožděným růstem.

„V České republice trpí dle odhadů celiakií 1 ze 100 obyvatel, i když rozpoznaných forem je prozatím méně. Na vině jsou často přehlédnuté příznaky této nemoci. Vzhledem k riziku závažných komplikací je nutné se pokusit tento stav změnit.“ říká doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD, primář interního oddělení, gastroenterolog z Thomayerovy nemocnice v Praze.

Tahle nemoc-chameleon, jak se celiakii přezdívá, nám často uniká mezi prsty i proto, že se projevuje u každého rozdílně a v některých případech dokonce probíhá i zcela bez vnějších projevů. Důležité je nepodceňovat sebemenší příznaky, kterých může být až 200, a naslouchat svému tělu.

Nicméně, abych to uvedla na pravou míru, pořád je tu fakt, že celiakií trpí jen jeden ze sta. Pokud jste tedy také podlehli gluten-free trendu a sami jste si naordinovali bezlepkovou dietu, (moc vás prosím!) nechte toho. Pokud totiž ze svého jídelníčku vyřadíte lepek ještě před diagnózou, je velká pravděpodobnost, že se vůbec nezjistí, zda intoleranci máte, nebo ne.

Jak zjistíte, že vám lepek škodí?

A teď ta vůbec nejdůležitější část. Pokud máte pocit, že váš organismus přece jenom vykazuje nějaké odchylky, které se u zdravého člověka nevyskytují, nemusíte hned běžet k lékaři. Pro začátek se můžete podívat na web www.zitbezlepku.cz a zkusit si vlastní orientační test, který vám napoví, do jaké míry jste ohroženi lepkem. Navíc se zde můžete přihlásit k bezplatné konzultaci s odborníkem na výživu, který vám zodpoví všechny vaše otázky.

A co pak?

Jestli vám odborníci celiakii doopravdy potvrdí, nemusíte zoufat. V dnešní době seženete nespočet kvalitních bezlepkových potravin, v restauracích a kavárnách už často najdete alespoň nějaká jídla, které nesou označení gluten-free, a skvělou inspiraci na bezlepková jídla najdete například na blogu Monči, která je krásným příkladem toho, že život bez lepku může být stejně sladký jako ten s ním.

No a pokud je nesnášenlivost lepku jen ve vaší hlavě, jediným řešením je zdravý rozum. Je jasné, že pokud se budete od rána do večera ládovat bílými rohlíky, knedlíky, moukou zahušťovanými omáčkami a bůhvíčím ještě, vašemu tělu to rozhodně neprospěje. Zkuste proto omezit pšenici a nakupovat kvalitní potraviny, které vám dodají dostatek živin a látek potřebných ke správnému fungování organismu. Na tohle téma jsem vám už ve spolupráci s nutričními terapeutkami sepsala několik článků v rubrice Ne Hladu, takže pokud by vás téma zdravého stravování zajímalo, můžete se podívat i tam.

A co na trend gluten-free říkáte vy? Máte zkušenosti s bezlepkovou dietou?

Veronika ♥

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál!
Přejít k navigační liště