Site icon VERONIKA

Hipsterák

Víte, co znamenají slova jako zexit, čvančary, hipsterák a kafenácek? Co se vám stalo, když jste hodili Zemana nebo vás napadla nakažlivá selfitida? Ne? Tak si teď dejte nohy nahoru, uvařte si kafe a jdeme se vzdělávat!

Nebojte, v téhle lekci češtiny vás nebudu zkoušet z větného rozboru nebo vyjmenovaných slov. Na to vás mám moc ráda. Místo toho bych vám tu dnes chtěla povědět o jednom skvělém projektu, který se mi před nějakou dobou připletl do cesty.

O čem bude řeč? Čeština 2.0 je jakýsi internetový slovník, jehož tvůrci jsme (včetně autora Martina Kavky, kterému patří velký dík!) my všichni. Mapuje výrazy, kterými lidé běžně mluví, ale bez jakékoliv přehnané cenzury. Bez zbytečného ostychu a politické korektnosti. Na nic si nehraje. A to mě vážně baví!

No a jak už asi tušíte, po několika desítkách minut strávených pročítáním všech těch neotřelých slov, která mi jsou tak blízká a nejednou mě upřímně rozesmála, jsem se rozhodla, že se s vámi dnes o několik perliček prostě musím podělit. Tak teď na chvíli odsuňte své intelektuální ego stranou a až dočtete mých pár favoritů, můžete si třeba vyzkoušet, jak byste obstáli v tomhle unikátním kvízu!

Tak co, našli jste si taky své oblíbence? A pokud jste ještě nečetli 7 slov, která možná neznáte nebo 12 slov, která do češtiny prostě nepřeložíte, můžete mrknout i tam!

Veronika ♥

Exit mobile version
Přejít k navigační liště