Site icon VERONIKA

15 věcí, co mě…

Když jsem před několika lety zakládala blog, moje vidina byla sdílet s vámi vše, co mi dělá radost. Chtěla jsem vás inspirovat, informovat o zajímavých novinkách a ukázat vám, že na všem zlém může být něco dobrého. A tohle poslání hodlám plnit pořád, o tom žádná.

Nicméně, v životě jsou i věci, přes které zkrátka nejede vlak. Jako se najde mnoho maličkostí, které mě udělají šťastnou a které se snažím předávat i vám, existuje i nespočet drobností, které mě dohání k naprostému zoufalství. A jakkoliv se snažím nemluvit sprostě a užívání vulgarismů se zuby nehty bráním, nedokážu dnešní seznam nazvat jinak. Takže pro odlehčení vám dnes přináším mých patnáct věcí, co mě…

15 věcí, co mě ser**

Hlasité mlaskání – V kavárně, v restauraci, nedejbože u mého protějšku… tohle prostě nedávám.

Notoričtí pozděchodiči – Máme je kolem sebe všichni. Na schůzku dorazí vždy minimálně s desetiminutovým zpožděním a nezpochybnitelným zdůvodněním, proč se dřív zkrátka dostavit nemohli. Ať už uvízli v zácpě, nezvonil jim budík, museli doprovodit mladší sestru do školky, nebo je cestou napadl sedmihlavý drak. Jsou vždy a za všech okolností přesvědčeni o své nevině a nevidí jediný důvod, proč příčinu jejich zpoždění posloucháte s nasupeným výrazem ve tváři.

Sobeckost

Lidé, co v metru nenechávají ostatní nejdřív vystoupit

Když nemůžu usnout – Ne, kafe za to nemůže!

Vztahovační lidé – Občas (dobře, víc než občas) jsem ironická, sarkastická i cynická. A pokud zrovna nejsem ve společnosti lidí, kteří jsou naladění na stejné vlně a chápou, že nic z toho, co říkám, nemyslím zle, může se má uštěpačná poznámka setkat s nepochopením. V tom horším případě se mnou už dotyčná osoba nikdy nepromluví a má mě za největší zlo světa. Schopnost udělat si ze sebe legraci a nebrat se tak vážně je podle mě jedna z nejdůležitějších lidských vlastností vůbec.

Hlasité smrkání a látkové nosočistopleny – Kdykoliv něko zatroubí tak, že se leknu, i když stojím na druhém konci místnosti, začíná mi na čele nabíhat žíla a zatmí se mi před očima. Když pak dotyčný navíc vytáhne obří látkovou nosočistoplenu (tu, kterou používá už nejmíň týden v kuse), přestávám doufat v kultivovanou budoucnost.

Lidé, co vše dělají jen s vidinou zisku

Teoretická skupina – Tak říkám těm, co neustále o všem mluví, ale když dojde na věc, suktek utek. Tito lidé mají oblibu ve vymýšlení nespočtu variant, jak by to šlo, jak by se to mělo a co bychom mohli, ale výsledek žádný. A že takových teoretiků v mém okolí je!

Špatný kafe

Pravopisné chyby na blozích – Možná jsem staromódní, ale čeština a jazyk vůbec, jsou pro mě formou umění. Baví mě hrát si se slovy, vymýšlet dvojsmysly a – co je hlavní – snažím se při tom ctít pravidla, kterým se říká pravopis. Zastávám názor, že když už někdo má potřebu vyjadřovat své myšlenky pomocí textu, měl by při tom brát ohledy i na ostatní. Občas to totiž vážně bolí.

Když mi někdo zruší schůzku – Ideálně jen pár hodin předem. Jistě, neboj, nemám vůbec nic jiného na práci a nezrušila jsem kvůli tobě dalších pět věcí…

Lidé, co skypují v kavárně – Původně jsem ve svých poznámkách tento bod neměla, ale pán sedící vedle mě mi ho naštěstí připomněl. Konečně totiž vím, co bude dělat o víkendu, jak ho štve současný šéf a že ty staročeské klobásy už v Lidlu nemají ve slevě.

Davy turistů v uličkách mezi Václavákem a Staromákem

Lidé typu „já můžu sníst všechno a stejně NIKDY nepřiberu“ (a teď mě za to ještě polituj)

…a jaké věci občas dohání k šílenství vás?

Veronika ♥

(Za inspiraci děkuji této jedinečné knize)

Exit mobile version
Přejít k navigační liště