Site icon VERONIKA

15 tipů na letní čtení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sluníčko svítí o sto šest, ledové drinky tečou proudem a ulice jsou už zase plné rozevlátých bohémských šatů, slunečních brýlí a proutěných klobouků. Léto je zkrátka cítit z každého pražského zákoutí a já můžu s klidem říct, že jeho kouzlo zasáhlo konečně i mě.

Před týdnem jsem zvládla poslední zkoušku a teď mám před sebou tři měsíce plné cestování, práce i velkých změn. A jelikož jsem se tento rok rozhodla i trochu odpočívat (uvidíme, jak to nakonec dopadne), na letošní léto jsem si připravila pěkně dlouhý seznam knih, které chci během horkých letních večerů přečíst.

Ono totiž, když čtete víc než už půl roku tuhle nekonečnou bichli (zbývá mi už jen poslední kapitola!), těšíte se vlastně na jakoukoliv knihu, která neváží tunu a nemá na obálce napsané jméno Kotler. Ale o tom třeba jindy.

Dnes jsem si pro vás připravila seznam patnácti titulů, které mám už pěkně dlouho na svém knižním wishlistu. Některé jsem četla, další mi leží na nočním stolku a některé na mě ještě stále čekají v regálech knihkupectví. Tak či onak, hodlám tohle léto číst jednu za druhou. A doufám, že do toho po přečtení následujících tipů půjdete se mnou!

Mých patnáct knih letošního léta

Můj soukromý buzynes – Jen těžko byste hledali větší fanynku Show Jana Krasuse. Na YouTube si nenechám ujít jediný díl a když se ke mně doneslo, že Kraus vydal knihu o svém byznysu a cestě životem, musela jsem ji mít. Přečetla jsem ji jedním dechem a vám doporučuji to samé.

Blog za milion – Kdo by v dnešním světě nechtěl vědět, jak založit úspěšný blog? V této knize se dozvíte, jak v dnešním blogerském světě vyniknout a jak tímto způsobem dokonce vydělávat peníze. Stránky jsou plné příběhů blogerů a blogerek a pevně věřím, že namotivují nejednoho z vás k tomu, že začít blogovat můžete i vy. Stačí jen chtít a jít si za svým.

Jak drahé je zdarma – Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko „zdarma“? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? V této knize se na konkrétních případech dozvíte, jaké skryté faktory ovlivňují naše rozhodnutí, poznáte pár marketingových triků a (možná) se pak budete na svět dívat o kousíček jinak.

Lexikon kávy …prostě milujeme kávu – Na tuhle rozkošnou knížku jsem narazila nedávno v Mercy Bistru a naprosto jsem se zamilovala. A tak nějak tuším, že vy to budete mít stejně.

Zázračný úklid – Jak souvisí pořádek a vnitřní klid? Možná víc, než byste si mysleli.

Hitmakeři – Jaké je tajemství úspěchu? Tvrdá práce a propracovaný plán. Nic se nestane úspěšným jen tak. Ze dne na den. Všechny hollywoodské filmy, hudební hity i aplikace mají za sebou dlouhou cestu, kterou vám odhalí právě řádky této jedinečné knížky.

Začněte s proč – Pokud jste byli na mé přednášce na Blogerfestu, doufám, že vám v hlavě zůstal tzv. The Golden Circle, jehož autorem je právě Simon Sinek. Ve svém díle poukazuje na důležitost této zdánlivě jednoduché otázky a vysvětluje, proč bychom si na ni měli VŽDYCKY umět odpovědět.

Sedmilhářky – No co by to bylo za léto bez nějaké té beletrie? Sedmilhářky od Liane Moriarty jsou jasná volba.

Můžeš vše, co chceš – Chcete se probouzet každý den s radostí? Chcete žít svými sny? Chcete mít pořád plno energie, nápadů a inspirace? Můžete žít život podle svých snů. Nebojte se připustit si tuhle možnost.

Kraď jako umělec – Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude vždy krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost.

Dobrá tak akorát – Barbora Šťastná je jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších českých autorek. Pravidelně čtu články na jejím blogu, na poličce mi leží všechny její knížky a na Instagramu mě pravidelně baví svou upřímností. A s klidným srdcem můžu říct, že je víc než jen dobrá!

Pátá dohoda – O tom, jak mi Čtyři dohody změnily život, jsem vám už psala v tomto článku. Pátá dohoda je možná trošku jiná, ale to podstatné zůstává.

Já jsem latte, ty jsi cappuccino – Upřímně, netuším, jak velké literární dílo to je, ale ten popisek?

Myšlení rychlé a pomalé – Ani nedokážu říct, kolikrát jsem za poslední rok o téhle knize slyšela. Autor v ní poukazuje na dva způsoby myšlení, které ovlivňují naše životy, kdy věřit intuici a kdy zapojit rozum. Čtení je to trošku náročnější, ale obsah vám změní pohled na svět. Fakt.

100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život – Tady snad ani není potřeba komentář.

 

A na jaké knihy to v létě vidíte vy? Napište mi vaše tipy do komentářů, budu se na ně moc těšit!

Veronika ♥

Exit mobile version
Přejít k navigační liště